Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UPAŁ

Obyczajowy dramat rodzinny. Niepełnosprawny w wyniku wypadku ojciec owładnięty jest obsesją „wielkiej wygranej” w Lotto. Obserwuje z okna budowę nowego apartamentowca i marzy o kupnie obszernego mieszkania z ogródkiem, które zmieniłoby radykalnie poziom życia rodziny. Życie iluzją pewnej wygranej pozwala mu choć na chwilę zapomnieć o krzywdzie, jakiej doświadczył w przeszłości ze strony swojej żony. Ta, z poświęceniem opiekuje się mężem w poczuciu własnej winy. Poświęcenia tego nie może zrozumieć utrzymująca dom dorosła córka, żyjąca w tajnym związku z kobietą. Druga córka opuściła dom, kiedy osiągnęła pełnoletność. To była ucieczka przed fizyczną przemocą, jakiej doznała ze strony ojca. Teraz powróci, aby rodziców i siostrę zaprosić na swój ślub. Temat winy i przebaczenia stanie się głównym problemem dla każdego z bohaterów sztuki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
UPAŁ
AutorMalwina Chojnacka
2023.01.18 04:10:00
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.