Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA DUŻY NA BAJKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 03. 18
 • Barwny, 103 min

W życiu Waldka, wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki, która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

Zwiastuny (2)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZA DUŻY NA BAJKI
Powieść
AutorAgnieszka Dąbrowska

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2022
  Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach")-Nagroda Główna Jury ZEF
  w kategorii pełnometrażowych filmów dziecięcych; za "świeżość, błyskotliwość, umiejętność lekkiego opowiadania o trudnych sprawach oraz bohaterów, z którymi każdy z nas chciałby się zaprzyjaźnić. Za duży na bajki nie terapeutyzuje, lecz po prostu opowiada – o młodych, o starszych, właściwie o nas wszystkich – i robi to w sposób absolutnie znakomity"
 • 2022
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
  za "stworzenie wyjątkowego świata, w którym kilka pokoleń kobiet dokonuje nieograniczonych stereotypami wyborów, a młodzi bohaterowie dorastają do życia w samodzielności i równości. Za napisanie postaci oryginalnej ciotki, przepełnionej troską o bliskich; opiekuńczej matki, przyjmującej potrzebę zmiany; dziewczynki świetnej w grach komputerowych. Choć niektóre i niektórzy w tej historii są smutni, a życie niesie niebajkowy ból, spełnianie marzeń nie wymusza przyjmowania konformistycznych postaw. Jury najbardziej doceniło wskazówkę dla dziewczyn - wchodźcie w strzeżone przez mężczyzn środowiska na swoich zasadach, bo jesteście dobre, gdy jesteście dobre, a nie dlatego, że się komuś podobacie!"
 • 2022
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci")-Nagroda Jury European Children’s Film Association
  uzasadnienie jury: "Ta chwytająca za serce historia coming-of-age mogłaby się wydarzyć na każdym podwórku, może nawet na Twoim. Poznajemy Waldiego, w niezwykłym i trudnym do uchwycenia momencie, gdzieś pomiędzy byciem dzieckiem a nastolatkiem. Kokon dzieciństwa powoli pęka, a Waldi staje przed wyborem, czy czy schować się z powrotem, czy stanąć za sobą i wziąć odpowiedzialność za własne szczęście. Kristoffer Rus prowadzi Waldiego lekko i z sympatią przez ten niełatwy czas i otacza go dorosłymi, którzy choć nie są bez wad, są dla bohatera wspierającymi partnerami. Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby mieć taką ciotkę, jak ciotka Mariola. Dodatkowo, film jest wyjątkowym głosem w dyskusji o ciałopozytwności"
 • 2022
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci")-Nagroda Konkursu Głównego
  za "oryginalny scenariusz, poczucie humoru, lekkość opowiadania przy jednoczesnej trudnej drodze, którą bohater musiał pokonać. Za bycie Waldim Mocarnym u boku nietuzinkowej ciotki i za to, że chcielibyśmy pójść z nimi na lody"
 • 2022
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci")-Nagroda Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla najlepszego polskiego pełnometrażowego filmu dla młodej widowni
  za "czułość w opowiadzeniu ważnej historii. Za umiejętne połączenie walorów komercyjnych i satysfakcjonującej formy artystycznej. Jury doceniło również kreacje zarówno aktorów profesjonalnych, jak i pojawiających się po raz pierwszy na ekranie twórców"
 • 2022
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda PKO Bank Polski
2023.01.18 04:08:50
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych