2024
Sztokholm (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych) Nagroda
2024
San Ferdinando di Puglia (Fernando Di Leo Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2024
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
2023
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Jury Młodych za krótkometrażowy film fabularny za "przełamywanie tabu, powiew świeżości w polskim kinie oraz piękny obraz kobiecej przyjaźni"
2023
Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla najlepszej krótkometrażowej fabuły
2023
Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda Specjalna
2023
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2023
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Figura
2022
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
ze szczególnym uwzględnieniem kreacji Sławomiry Łozińskiej
2022
Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach") Nagroda Główna Jury ZEF w kategorii pełnometrażowych filmów dziecięcych; za "świeżość, błyskotliwość, umiejętność lekkiego opowiadania o trudnych sprawach oraz bohaterów, z którymi każdy z nas chciałby się zaprzyjaźnić. Za duży na bajki nie terapeutyzuje, lecz po prostu opowiada – o młodych, o starszych, właściwie o nas wszystkich – i robi to w sposób absolutnie znakomity"
2022
Warszawa (Festiwal Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość") Złoty Ryngraf
w kategorii: Film i serial fabularny, nagrodę otrzymał/a
Michał Otłowski
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Jury European Children’s Film Association uzasadnienie jury: "Ta chwytająca za serce historia coming-of-age mogłaby się wydarzyć na każdym podwórku, może nawet na Twoim. Poznajemy Waldiego, w niezwykłym i trudnym do uchwycenia momencie, gdzieś pomiędzy byciem dzieckiem a nastolatkiem. Kokon dzieciństwa powoli pęka, a Waldi staje przed wyborem, czy czy schować się z powrotem, czy stanąć za sobą i wziąć odpowiedzialność za własne szczęście. Kristoffer Rus prowadzi Waldiego lekko i z sympatią przez ten niełatwy czas i otacza go dorosłymi, którzy choć nie są bez wad, są dla bohatera wspierającymi partnerami. Nie da się ukryć, że każdy z nas chciałby mieć taką ciotkę, jak ciotka Mariola. Dodatkowo, film jest wyjątkowym głosem w dyskusji o ciałopozytwności"
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Konkursu Głównego za "oryginalny scenariusz, poczucie humoru, lekkość opowiadania przy jednoczesnej trudnej drodze, którą bohater musiał pokonać. Za bycie Waldim Mocarnym u boku nietuzinkowej ciotki i za to, że chcielibyśmy pójść z nimi na lody"
2022
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Kino Dzieci") Nagroda Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla najlepszego polskiego pełnometrażowego filmu dla młodej widowni za "czułość w opowiadzeniu ważnej historii. Za umiejętne połączenie walorów komercyjnych i satysfakcjonującej formy artystycznej. Jury doceniło również kreacje zarówno aktorów profesjonalnych, jak i pojawiających się po raz pierwszy na ekranie twórców"
2022
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda PKO Bank Polski
2022
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję"
2022
2022
2022
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego
2022
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
za "stworzenie wyjątkowego świata, w którym kilka pokoleń kobiet dokonuje nieograniczonych stereotypami wyborów, a młodzi bohaterowie dorastają do życia w samodzielności i równości. Za napisanie postaci oryginalnej ciotki, przepełnionej troską o bliskich; opiekuńczej matki, przyjmującej potrzebę zmiany; dziewczynki świetnej w grach komputerowych. Choć niektóre i niektórzy w tej historii są smutni, a życie niesie niebajkowy ból, spełnianie marzeń nie wymusza przyjmowania konformistycznych postaw. Jury najbardziej doceniło wskazówkę dla dziewczyn - wchodźcie w strzeżone przez mężczyzn środowiska na swoich zasadach, bo jesteście dobre, gdy jesteście dobre, a nie dlatego, że się komuś podobacie!", nagrodę otrzymał/a
Agnieszka Dąbrowska
2022
2022
2022
2021
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda "Society Humanitarian Award"
2021
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu za "odważne i bezkompromisowe podejście do ważnego współczesnego problemu"
2021
2020
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty") Stypendium Stowarzyszenia Nowe Horyzonty za "film, który jest kobietą, w którym każdy element świata przedstawionego staje się konsekwentnie jej afirmacją"
2020
Syłgudyszki (Wolves Independent International Film Festival) Naroda Główna
2020
Sao Paulo (Phenomena Festival) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Zuzanna Kernbach
2020
Nowy Jork (Female Voices Rock) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Zuzanna Kernbach
2020
Berlin (Female Filmmakers Festival) Nagroda Flixa
2020
Berlin (Female Filmmakers Festival) Naroda "Unique Female Voice"
2009
2009