Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BADANIA ŚCIŚLE TAJNE. NEW CONSTRUCTIVE ETHICS

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2021
  • Premiera:
    2021. 09. 21
  • Barwny, 90 min

Jest rok 2019. Nowy Jork. Trwają badania naukowe. Przeprowadzane są w zamkniętym pomieszczeniu - na pytania z off-u odpowiada trójka amerykańskich naukowców: psycholożka, biolożka i neurobiolog. Zdecydowali się na udział w badaniach, bo ich cel jest szczytny - wyniki mają „w najściślejszym sensie tych słów” uratować planetę. Padają fundamentalne pytania: czy Bóg istnieje, do czego zdolny jest człowiek, czy jest istotą monogamiczną i co jest szansą na przetrwanie ludzkiego gatunku? Poruszane są kwestie zmian klimatycznych, przeludnienia, złej gospodarki zasobami Ziemi i kryzysu w relacjach międzyludzkich. Przyczyną klęsk wydaje się „niski stopień rozwoju ewolucyjnego”. Poddani badaniom naukowcy mają jasno sformułowane poglądy, precyzyjnie bez wahania udzielają odpowiedzi. - W określonym stadium rozwoju ewolucyjnego człowiek dochodzi do wniosku, że żadnego konfliktu nie powinno się rozwiązywać przy pomocy siły. Że dużo efektywniej i szybciej, a więc i wygodniej, jest zakończyć konflikt poprzez dialog i komunikację – wypowiada tezę psycholożka. Młoda biolożka aborcję nazywa zabójstwem. Twierdzi, że trzeba mówić wprost, a nie kamuflować rzeczywistość: - Lew zabija antylopę. Ludzie zabijają krowy. Ludzie zabijają też ludzi. To naturalne zjawisko – wygłasza. Neurobiolog pytany o Boga mówi: - To Absolut. Coś, co jest przyczyną samego siebie. Coś, co nigdy się nie pojawiło i nigdy nie zniknie. Coś pozostającego za granicą wieczności, poza czasem i przestrzenią, ale równocześnie coś, co jest przyczyną wszystkich innych rzeczy. Naukowe rozważania, filozoficzne koncepcje mają swój moment zawahania. Pojawia się, kiedy pytania stają się coraz bardziej intymne. Idealnie skrojone wywody łamią się, kiedy pytania dotyczą życia prywatnego bohaterów. Tu zaczyna się cienki lód ludzkich słabości, gdzie biorą górę emocje, zdrada, kłamstwo i tajemnice. Iwan Wyrypajew w „Badaniach ściśle tajnych. New Constructive Ethics” nie pozostawia widza obojętnym. Stawiane pytania sprawiają, że komfortowy fotel czy kanapa stają się mniej wygodne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BADANIA ŚCIŚLE TAJNE. NEW CONSTRUCTIVE ETHICS
AutorIwan Wyrypajew
2024.06.06 05:18:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.