Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE POLECIELI...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 24 min

Na liście pasażerów prezydenckiego TU 154 M byli prawie do ostatnich chwil przed tragicznym lotem do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Zofia Kruszyńska - Gust z kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako jedyna nie stawiła się do odprawy, bo nagle zachorowała. Inni wykreślali się z listy praktycznie aż do ostatnich chwil tuż przed odlotem. Bo miał urodzić się syn, bo nagła choroba, bo miejsce wypadało odstąpić komuś starszemu, bo w kraju niespodziewanie zatrzymały inne obowiązki lub też wizyta w Katyniu miała być już kolejną, a inni nie byli ani razu. Wspomniana Zofia Kruszyńska - Gust, Jan Ołdakowski - dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jerzy Smoszna - prezydencki lekarz, Maciej Chojnowski - prezydencki fotograf i wielu innych po 10 kwietnia otrzymało drugie życie, bo.. nie polecieli. Film jest zapisem wspomnień, przemyśleń i refleksji dotyczących sensu ocalenia wybranych osób niedoszłych pasażerów prezydenckiego Tupolewa. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.04.12 00:25:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego