Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOSQUITO STATE

 • Tytuł polski: KOMAR
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  2020
 • Premiera:
  2021. 10. 29
 • Barwny, 101 min

  Lokacje: Warszawa, Nowy Jork.

Nowy Jork, sierpień 2007 roku. Ameryka żyje wprowadzeniem na rynek pierwszej generacji iPhone’ów, w polityce najgorętszym tematem są przyszłe wybory prezydenckie i debata Obama-Clinton. Świat biznesu cieszy się ostatnimi chwilami prosperity przed wielkim kryzysem systemu finansowego. Richard Boca (ok. 30 l.), młody geniusz matematyczny i analityk finansowy, zajmuje się tworzeniem algorytmów, na podstawie których opracowuje alternatywne strategie inwestowania. Firma, w której pracuje, osiąga ogromne zyski, dzięki wymyślonemu przez niego modelowi, opartemu na ruchu pszczoły. Sam Richard ma jednak trudności w funkcjonowaniu społecznym, zwłaszcza we wrogim otoczeniu firmowych konkurentów. W pewnym momencie jego „idealny” system zaczyna szwankować, gdyż, podobnie jak jego twórca, nie jest odporny na wrogie działania z zewnątrz. Ogarnięty coraz większą obsesją, przeprojektowuje swój „pszczeli” algorytm na model oparty o cykl życia komara. Jednocześnie, analiza świata komarów pozwala mu wyciągnąć wnioski odnośnie funkcjonowania jednostki w świecie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2024.06.06 05:07:08
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.