Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FOTOGRAFOWIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 54 min

Niewiele osób zapytanych, co łączy portowe miasto Gdynię ze starym, pełnym zabytków Wilnem, znałoby odpowiedź. Okazuje się, że związki te są znaczne, szczególnie w życiu artystycznym Gdyni. Przyczynili się do tego bohaterowie filmu - wileńscy fotograficy Bolesława i Edmund Zdanowscy. Ich życie zostało przez historię podzielone na dwa etapy. Pierwszy, wileński, związany z atelier ojca polskiej fotografii Jana Bułhaka i drugi, gdyński po 1945 roku. Zdanowscy jako mieszkańcy Gdyni od 1945 roku czynnie i dużym zaangażowaniem uczestniczyli w codziennym życiu artystycznym miasta i regionu. Pozostawili po sobie okazały zbiór fotografii. Ich prace znajdują się w Litewskim Muzeum Malarstwa, Muzeum Narodowym w Kownie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni oraz w zbiorach prywatnych i rodzinnych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.02.17 00:28:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski