Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 25 min

Miłość jest uważana za sens życia człowieka. Pomysł na film wziął się po wywiadach przeprowadzonych z mordercami w jednym z Polskich więzień. Każdy z nich twierdził, że miłość nie jedno ma imię, że kochać mógł swoją córkę, żonę, siebie czy matkę.
Paweł ma 38 lat, a kilkanaście lat wcześniej został skazany za morderstwo, którego nie popełnił. Jest on zakochany w swojej adwokatce, gdzie mają wziąć ślub. W więzieniu piszę on listy dla innych więźniów do ich rodzin wymyślając im fałszywe historie, aby ich dzieci żyły złudnymi opowieściami o ojcach na dalekiej emigracji. Film analizuje różne oblicza miłości. Czy Paweł na prawdę chce się ożenić czy szuka możliwości ucieczki? Czy to wszystko dzieje się na prawdę czy jest to kolejny bohater z jego listów?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-Nagroda
  w kategorii: Film studencki
2023.01.18 03:49:08
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.