Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻELAZNY MOST

 • Film fabularny
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 11. 22
 • Barwny, 84 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się 2 czerwca 2018.
  Lokacje: Katowice (kopalnia "Wujek"), Bytom, Zabrze (kopalnia "Makoszowy"], Lędziny[ hałda przy kopalni "Ziemowit"), Bytom (Centrum narciarskie "Dolomity Sportowa Dolina" przy ul. Blachówka 94).

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, też górnika. Żeby spotykać się z kochanką, wysyła Oskara do pracy na dalekie i niebezpieczne odcinki. W trakcie jednej ze schadzek Oskar zostaje zasypany, a kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa)-"Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską
 • 2019
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Nagroda za reżyserię
 • 2019
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy
 • 2020
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych
 • 2020
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Wyróżnienie Specjalne dla aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
 • 2021
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny "Heart of Europe")-I Nagroda
  w kategorii filmów fabularnych
2022.02.24 11:29:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl