Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻELAZNY MOST

 • Film fabularny
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 11. 22
 • Barwny, 84 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się 2 czerwca 2018.
  Lokacje: Katowice (kopalnia "Wujek"), Bytom, Zabrze (kopalnia "Makoszowy"], Lędziny[ hałda przy kopalni "Ziemowit"), Bytom (Centrum narciarskie "Dolomity Sportowa Dolina" przy ul. Blachówka 94, kamieniołomy na Blachówce, okolice budynku przy ul. Józefczaka 51, Plac Klasztorny), Piekary Śląskie (okolice szpitala miejskiego przy ul. Szpitalnej 11).

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, też górnika. Żeby spotykać się z kochanką, wysyła Oskara do pracy na dalekie i niebezpieczne odcinki. W trakcie jednej ze schadzek Oskar zostaje zasypany, a kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa)-"Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską męską
 • 2019
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Nagroda za reżyserię
 • 2019
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Odkrywcze Oko" dla młodego utalentowanego twórcy
 • 2020
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych
 • 2020
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Wyróżnienie Specjalne dla aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
 • 2021
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny "Heart of Europe")-I Nagroda
  w kategorii filmów fabularnych
2023.04.13 00:38:30
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.