Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ODWRÓCENI. OJCOWIE I CÓRKI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 02. 25
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 42 min

  Okres zdjęciowy: 29 sierpnia - 6 grudnia 2018.
  Lokacje: Warszawa, Augustów, Stańczyki.

  Emisja: 25 lutego - 15 kwietnia 2019.

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w serialu "Odwróceni". Mija kilkanaście lat. Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Członkowie grupy pruszkowskiej przebywają na wolności, odsiedzieli swoje wyroki i stali się legalni. „Stary Pruszków” nie istnieje. Ten, który go zlikwidował - komisarz Paweł Sikora jest emerytowanym policjantem. Jego córka Lidka poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej. Odwrócony przez Sikorę gangster Jan „Blacha” Blachowski stał się biznesmenem, literatem i jedynym na świecie świadkiem koronnym celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii, spija śmietankę swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia skończyła z wyróżnieniem prawo. Ponowne spotkanie Blachy i Sikory Nierozwiązane wydarzenia z przeszłości niespodziewanie wracają do bohaterów. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory prowadzi Lidka razem ze swoim partnerem w policji Latą. Komisarz-emeryt Paweł Sikora i gangster-literat Blacha muszą znów zacząć współpracować, żeby przeżyć. Obaj doświadczą lęku o własne dzieci.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu

Paweł Sikora, były policjant - legenda, wiedzie spokojne życie emeryta. Dniami, a często i nocami opiekuje się wnuczką. Jego córka Lidka pracuje na okrągło. Razem ze swoim partnerem Lato prowadzi angażujące śledztwo w sprawie serii morderstw na starszych, samotnych kobietach. Policjanci wiedzą, kto morduje, ale nie mają dowodów. Kolejne okrutne zabójstwo powoduje, że Lidka postanawia zdobyć te dowody przez bezpośrednią konfrontację z mordercą. Blacha, świadek koronny numer jeden w Polsce, składa w tym czasie kolejne zeznanie w sądzie przeciw mafii. Nie narzeka na życie, jest biznesmenem i literatem. Nagrywa audiobooki, jego książki o byłych kolegach sprzedają się świetnie. Ma nową piękną żonę, Patrycję. Z byłą piękną żoną Mirą jest w dobrych relacjach. Ich córka Kasia właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo - po egzaminie cała rodzina spotyka się w eleganckiej restauracji, żeby to uczcić. Słowem - idylla, gdyby nie przeszłość, która niespodziewanie dopada Blachę. W mediach nagle pojawia się informacja, że Blacha zabił kogoś, będąc już świadkiem koronnym. To oskarżenie chwieje nie tylko programem ochrony świadków koronnych w Polsce, ale całym nowym życiem Blachy i Sikory. Sikora, choć obiecał sobie, że nigdy już nie spotka się z Blachą, musi go odnaleźć. Blacha także nie ma wyjścia - prosi Sikorę o pomoc. Czy eks-policjant zgodzi się pomóc byłemu gangsterowi?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Sprytny prokurator Adam Gołąbek próbuje dopaść i aresztować świadka koronnego numer jeden w Polsce. Blasze, głównie dzięki pomocy Sikory, na razie udaje się wyprzedzać jego ruchy. Z powodu medialnych oskarżeń o zabójstwo Blacha ma kłopoty także w pracy - jego partnerzy biznesowi chcą, żeby odsprzedał swoje udziały w firmie do czasu, kiedy jego sytuacja się unormuje.
Gołąbek usiłuje zastawić sieci również na Sikorę, ale nie ma czego się złapać. Jego malownicze prowokacje nie przynoszą efektów. Córkę Sikory, Lidkę, martwi samotność ojca.
Mnich, jeden ze starych pruszkowskich, proponuje dwóm innym byłym gangsterom, Kowalowi i Ryśkowi, odświeżenie kanału przemytu kokainy z Kolumbii. Ci się nie zgadzają, wolą nadal handlować kwiatami.
Kasia po epizodzie narkotykowym wychodzi ze szpitala i wyprowadza się od Miry do mieszkania, które kupił jej Blacha.
Niespodziewanie ginie jeszcze jeden gangster, tym razem znienawidzony przez Blachę stary pruszkowski. Okazuje się więc, że oskarżenie świadka koronnego o morderstwo sprzed siedmiu lat było dopiero preludium jego kłopotów.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • 45 min

Po śmierci Kowala, Blacha staje się głównym podejrzanym. Wskazuje na niego część dowodów, ma jednak alibi, podobnie jak inni starzy pruszkowscy. Prokurator Gołąbek jest przekonany o winie Blachy. Sikora uważa, że ktoś Blachę wrabia. Prosi Lidkę, która z Lato prowadzi śledztwo w tej sprawie, żeby na jakiś czas przetrzymała w tajemnicy dowody obciążające Blachę. Lato nie jest z tego zadowolony. Pati pyta Skuchę dlaczego nie mogła dodzwonić się do męża, w czasie, kiedy zamordowany został Kowal. Skucha nie wie, co odpowiedzieć. Blacha mówi Pati, że rozmawiał w tym czasie z Cygą. Cyga potwierdza to na przesłuchaniu. Rysiek mówi Sikorze i Lidce o propozycji, którą złożył jemu i Kowalowi Mnich - odświeżenia starego kanału transportu kokainy z Medellin. Sugeruje, że to Mnich stoi za śmiercią Kowala, lecz Mnich także ma niepodważalne alibi. Sikora chodzi na terapię grupową. Wciąż nie może sobie poradzić z traumą po śmierci 15-letniego syna Piotrka. Konfliktuje się też z Lidką o Blachę. Mira po wiadomości o śmierci Kowala martwi się o bezpieczeństwo Kaśki. Chce ją zabrać do siebie z mieszkania, które kupił córce Blacha. Kaśka opiera się matce, spędza czas z Danielem. Równocześnie świeżo upieczona pani magister przyjmuje od Laury i Cygi propozycję pracy w ich firmie. Technikowi policyjnemu nie daje spokoju ułożenie pocisku w głowie zastrzelonego Kowala. Uważa, że coś jest nie tak, ale nie potrafi wyjaśnić co.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu
 • 41 min

Blacha zostaje zatrzymany za zabójstwo Kowala. Prokurator Gołąbek jest przekonany o winie Blachy. Blacha ma alibi, ale nie może go ujawnić ze względu na Mirę. Cyga uważa natomiast, że Kowala zabił Mnich. Mówi mu to prosto w oczy. W rewanżu Mnich przekazuje Cydze informację, która nim wstrząsa. Prokurator Gołąbek nie odpuszcza Blasze, przesłuchuje jego byłą żonę Mirę i obecną żonę Pati, wzywając je do prokuratury na tę samą godzinę. Usprawiedliwia się błędem sekretarki. Kasia, za radą swojego promotora, który zgodził się być adwokatem Blachy, wyjeżdża z Danielem na Mazury. Tam czekają na nich Marek i Karol. Lidka i Lato prowadzą śledztwo w sprawie Kowala – technik policyjny, który potwierdził, że Kowala zabito z broni Blachy, mówi im, że wciąż coś się w tej sprawie nie zgadza, lecz nie potrafi wyjaśnić co. Lidka i Lato odkrywają, co robił Blacha w czasie zabójstwa Kowala. Laura w sprawach biznesowych wysyła Cygę do Krakowa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Śmierć Cygi wygląda na wypadek - były gangster miał cukrzycę pierwszego typu - lub samobójstwo, ale Lidka w to nie wierzy. Technik policyjny na peronie, gdzie Cyga wpadł pod pociąg, znajduje tajemniczy kamyk, zakrwawiony tylko z jednej strony. Mówi o tym Lidce i Lacie, który to lekceważy. Karol z Markiem niepokoją się, co wie Laura o ich prawdziwych interesach z Cygą - i każą Danielowi jej pilnować. Blacha uważa, że Kowala i Cygę zabił Mnich. Podobnie myśli Sikora. Szukając sposobu, żeby to potwierdzić, Sikora idzie do swojego dawnego przyjaciela, speca od podsłuchów Ucho. Ucho jest przestraszony pomysłem podsłuchiwania Mnicha, bo w przeszłości już za to zapłacił - Mnich spalił mu samochód i sprzęt. Mimo to decyduje się pomóc. Sikora odwiedza Mnicha i podkłada mu pluskwę od Ucho, jednak Mnich łatwo orientuje się, co jest grane. Po tej wizycie Lato mówi Lidce, że jej ojciec był u Mnicha. Gołąbek śledzi nie tylko Mnicha, ale by zdobyć dowody obciążające Blachę, realizuje swoją prowokację - w tym celu odwiedza w domu Mirę. Rozmowa Gołąbka i Miry toczy się w obecności jej męża. Laura wpada w coraz silniejszą depresję po śmierci Cygi - troskliwie opiekuje się nią Kaśka. Także Blacha bardzo przeżywa śmierć przyjaciela, przeciwko któremu nigdy nie zeznawał - dużo pije, przestaje się kontrolować. W pewnym momencie przez sen zwraca się do Pati imieniem swojej byłej żony. Gołąbek przesłuchuje Mnicha. Po tej rozmowie Mnich postanawia ostatecznie rozprawić się z Blachą.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Gołąbek jest nadal przekonany, że to nie Mnich stoi za zabójstwami byłych gangsterów. Lato namierza ciężarówkę, która zepchnęła Blachę i Kaśkę z drogi. Daniel proponuje Kaśce, żeby razem gdzieś daleko zaczęli nowe życie. Lidka przeprasza swojego partnera Latę za to, że nie mówiła mu pewnych rzeczy. Lato przyjmuje przeprosiny, razem przeglądają raz jeszcze nagranie z dworca. Laura postanawia sprzedać firmę – Daniel prosi ją, żeby się jeszcze zastanowiła. Stan Laury ciągle się pogarsza – Kaśka robi wszystko, żeby Laura wyzdrowiała.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu
 • 42 min

Daniel mówi Kaśce prawdę. Kaśka po wyznaniu Daniela nie wie, co robić dalej, prosi o pomoc Lidkę. Daniel opuszcza miasto. Gołąbek ma nowe informacje w sprawie Gzymsa, poleca Lacie je sprawdzić. Lato jest tym zaskoczony i niechętnie rusza tropem zaproponowanym przez Gołąbka. Wygląda na to, że ma rację, to może być ślepy trop. Kaśka jedzie zobaczyć się z Danielem. Spotykają się w domu w lesie, w którym Kaśka spędziła kawał dzieciństwa - tam policja ukrywała Blachę i jego rodzinę, kiedy został świadkiem koronnym.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu
 • 44 min

Sikora boi się o życie Lidki, namawia ją do zmiany zawodu. Morderca wciąż jest na wolności. Nie wiadomo, kiedy znowu zaatakuje ani kto będzie jego kolejną ofiarą. Gołąbek nie jest już przekonany, że za zabójstwami stoi Mnich. Lidka mimo tymczasowego zwolnienia ze służby, nie może przestać tropić mordercy i prowadzi własne śledztwo. Także Sikora usiłuje powiązać sprzeczne tropy w logiczną całość. Wpada na pewien pomysł. Terapia komisarza kończy się. Sikora czuje, że także jego żałoba po śmierci Piotrka staje się już przeszłością. Czy teraz uda mu się znaleźć seryjnego mordercę i rozwiązać zagadkę?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 00:31:11
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.