2024
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Młlode Horyzonty") Nagroda Główna dla polskiej produkcji za "wytrwałość w realizacji i jednoczesne zachowanie spójności narracji budowania postaci i świata. Za przygodę jaką staje się wspólny seans filmowy dla młodych i dorosłych widzów"
2024
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Młode Horyzonty") Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
za "precyzyjne połączenie płaszczyzn fabuły i konsekwentne przeprowadzenie opowieści o poszukiwaniu drogi do nieskrępowanego wyrażania siebie", nagrodę otrzymał/a
Wojciech Wawszczyk
2024
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Młode Horyzonty") Wyróżnienie jury ekspertek kinowych za "nadzieję dla polskiej animacji oraz wrażliwe, pełne humoru i wartości kino, nie tylko dla dzieci, które przypomina o dziecięcych marzeniach i o niezwykłej sile podążania za nim"
2024
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich uzasadnienie jury: "Smok Diplodok to wielowarstwowa opowieść o zakręconym i absurdalnym świecie autora komiksów Tadeusza Baranowskiego, która zyskuje z każdym kolejnym seansem. Zbalansowanie znakomitych postaci, uniwersalnej tematyki i dynamicznej opowieści pokazuje, jak ściśle przeplatają się ze sobą literatura i film, prawdziwe życie i wyobraźnia. Świat realny trafnie przedstawia twórcę komiksów, który od najmłodszych lat podąża za swoją pasją, podkreślając znaczenie kreatywności. Natomiast świat animowany pokazuje, jak dziwne formy może przyjąć ludzka wyobraźnia. Opowieść pełna akcji i warstwy filozoficznej doskonale zadziała na międzypokoleniową publiczność. Poruszająca historia o osiąganiu celu pomimo trudności czyni ją uniwersalnym filmem, który z łatwością przekroczy granice geograficzne i pokoleniowe."
2021
Dżakarta (Jakarta Independent Film Festival) Nagroda za najlepszy montaż, nagrodę otrzymał/a
Piotr Budzowski
2020
Saint-Vincent (Oniros Film Awards) Wyróżnienie Honorowe w kategorii: Najlepsza komedia w styczniowej edycji nagrody
2020
Montevideo (Montevideo World Film Festival) Nagroda dla pełnometrażowego filmu fabularnego
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
Melbourne (The European Independent Film Award) Platynowa Nagroda w kategorii: Najlepszy aktor
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Solarz
2019
Melbourne (The European Independent Film Award) Złota Nagroda w kategorii: Najlepszy scenariusz
w jesiennej edycji nagrody, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Solarz
2019
Los Angeles (Olympus Film Festival) Nagroda dla najlepszej komedii
2019
Londyn (Gold Movie Awards) Nagroda dla najlepszego filmu obcojęzycznego w 4. kwartalnej edycji nagród
2018
Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda Specjalna
2018
Triest (Trieste Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2018
Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Nagroda w kategorii: Kino offowe fabuła dla "filmu nietuzinkowego, który przypomina na czym polega siła prawdziwego niezależnego kina. Za poetycką narracje i obrazy, które uruchamiają nasza wyobraźnie"
2018
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki "Transatlantyk") II Nagroda w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych
2018
Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada") Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
2018
Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
2018
Euganea (Euganea Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
2018
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych; uzasadnienie jury: "Nagroda specjalna przyznawana jest filmowi, który zachwyca swoją autentycznością i realizmem, ze świetnie zaprojektowanymi dynamicznymi scenami i odzwierciedla ważny i uniwersalny temat dotyczący nielegalnych pracowników w Europie"
2017
Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
2017
Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix
2017
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
za "udane połączenie thrillera i kina społecznego, za pokazanie, jak trudno w dzisiejszych czasach być dobrym człowiekiem oraz za wielowymiarową rolę Grzegorza Damięckiego w krótkim metrażu"
2017
2013
Bielawa (Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów eFHa) I Nagroda za "umiejętność budowania napięcia przy użyciu znikomej ilości krwi"