Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HAVE NO FEAR

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  2017
 • Barwny, 18 min

Choreografka Adia Whitaker, sfrustrowana przypadkami brutalności amerykańskiej policji oraz ich przedstawieniem przez media, stawia sobie za misję aktywizowania i edukowania swojej społeczności na nowe sposoby. Artystka wykorzystuje elementy folkloru afrykańskiego i haitańskiego, by wyrazić protest, lament, modlitwę. Za pomocą tekstów i ruchów tanecznych uczy także znajomości praw, jakie przysługują podczas zatrzymania i przesłuchania przez policję. Adia jest zaniepokojona o przyszłość swoich dzieci, które dorastają w społeczeństwie, zmagającym się z problemem brutalności policji. Poza tradycyjną sceną teatralną, jej grupa ASE Dance Theatre Collective tańczy i śpiewa o współczesnych sprawach Afroamerykanów na ulicach Nowego Jorku, zwracając uwagę na problem zwykłym przechodniom.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Talca (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
 • 2018
  Nowy Jork (The New York Polish Film Festival)-Wyróżnienie
 • 2018
  Nikozja (Cypryjski Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda za najlepszą reżyserię krótkiego filmu dokumentalnego
  Sarah Jacobson
 • 2019
  Los Angeles (NewFilmakers LA)-Nagroda w kategorii: Nowe Media
2020.01.21 00:10:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency