Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYSPY SZCZĘŚLIWE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Premiera:
  1972. 11. 24
 • Czarno-biały, 44 min

Czarno-biały film telewizyjny z doskonałą obsadą, która w dużej mierze zadecydowała o sukcesie dramatu Stanisława Brejdyganta. Jednak to nie jedyny atut perfekcyjnie zrealizowanego obrazu. Reżyser zadbał o każdy szczegół współtworzący atmosferę i klimat trzymającej w skupieniu opowieści o samotności, sensie życia i głębszych wartościach, o złudnych marzeniach i zaprzepaszczonych nadziejach.
Bohaterami są małżonkowie z kilkunastoletnim stażem, ustabilizowani życiowo i zawodowo. Z pozoru tworzą udany i zgodny związek. Dorobili się ładnego mieszkania, samochodu, mogą zapewnić dobrobyt jedynemu dziecku. Mimo finansowego zabezpieczenia i wymarzonego potomka nie znajdują w małżeństwie spokoju i szczęścia. Wielka miłość, która połączyła ich przed laty i nadawała sens wspólnej egzystencji, dawno wygasła. Dziś pozostało już tylko rozczarowanie, tęsknota za utraconymi nadziejami i marzeniami.
On jest lekarzem neurologiem, pracuje w przychodni, ma wielu pacjentów, rutynowo wykonuje swoje codzienne obowiązki. Coraz bardziej pogrąża się w odrętwieniu i marazmie. Chciałby odmienić swój los. I nadarza się okazja, ale czy sfrustrowany doktor potrafi wykorzystać być może ostatnią życiową szansę? Jako lekarz mógłby zawrzeć długoletni kontrakt w jednym z egzotycznych krajów, na tytułowych "wyspach szczęśliwych". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:17:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl