Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 27 min

Płonąca "Tęcza" Julity Wójcik na warszawskim pl. Zbawiciela to przykład dzieła, które obecność w sferze publicznej jest niezwykle mocna i co roku budzi dyskusje. Reportaż podsumowuje najważniejsze dzieła sztuki silnie obecne w sferze publicznej począwszy od czasu Bródno 2000 Pawła Althamera, później Parku Rzeźby, nieukończonym projekcie Chrystusa na bloku, Rajskim Ogrodzie i wielu innych akcjach zorganizowanych z mieszkańcami.
Bohaterką reportażu jest także Joanna Rajkowska, tłumacząca strategie działania związane z jej palmą na rondzie De Gaulla w Warszawie oraz Dotleniaczem na pl. Grzybowskim. Grzegorz Drozd opowiada o Universalu, krytykowanej, ale być może paradoksalnie udanej pracy na blokach komunalnych.
Prace artystów komentują Tomek Fudala i Sebastian Cichocki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz niezależny krytyk Kuba Szreder. Wszyscy usiłują odpowiedzieć na pytania: Czy artyści mogą zaplanować wszystko, co wydarzy się z ich pracami na placach i ulicach miast? Dlaczego dziełom sztuki przypisywane są zupełnie inne znaczenia niż te planowane pierwotnie przez twórców? Czy sztuka generuje konflikty społeczne, czy raczej ujawnia te istniejące, ale wcześniej niewidoczne?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 02:54:22
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.