Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

... LECZ DUSZY ZABIĆ NAM NIE MOŻECIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Barwny, 26 min

Film opowiada o pomocy udzielonej Polsce po 13 grudnia 1981 roku. Po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, do kraju zaczęły napływać transporty z darami od rodaków i cudzoziemców zamieszkałych w Europie i za oceanem. W paczkach znajdowały się nie tylko środki pierwszej potrzeby, takie jak leki czy żywność, ale także powielacze i papier dla podziemnych struktur Solidarności.
O wydarzeniach tamtych dni opowiadają m.in.: Piotr Jegliński, szef wydawnictwa emigracyjnego Editions Spotkania, Alfred Znamierowski, współzałożyciel organizacji Pomost w USA, Andrzej Kołodziej, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych (1980), później wiceprzewodniczący Solidarności walczącej.
W dokumencie "Lecz duszy zabić nam nie możecie" wykorzystane zostały filmowe materiały archiwalne i zdjęcia z lat 1980 - 1988. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią")-Nagroda Specjalna
  Nagroda Zarządu Stowarzyszenia "Inicjatywa Historyczna"
2017.09.03 01:17:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski