Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZNAKI

  • Cykl dokumentalny

BYĆ KSIĘDZEM DZISIAJ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 29'

Co to jest kapłaństwo? Jak rodzi się powołanie? Na te pytania odpowiadają w filmie księża młodzi i ci, którzy mają za sobą już wiele lat pracy duszpasterskiej. Adam Sulikowski uświadomił sobie, że pragnie innego życia, będąc w dyskotece w Kołobrzegu. Dziś jest dominikaninem. Roman Indrzejczyk chciał służyć ludziom, uczyć religii. Dziś ma już za sobą 43 lata pracy duszpasterskiej. Z kolei dla Adama Bonieckiego plebania była w komunizmie jedynym przyzwoitym miejscem. Dziś, po latach kapłaństwa, jest redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego". Józef Streżyński natomiast siedemnaście lat po święceniach poprosił o dyspensę i ożenił się. W filmie znane i nieznane osoby duchowne i świeckie mówią o tym, co to jest kapłaństwo, jak rodzi się powołanie, o znaczeniu celibatu, a także o tym, co zmieniło się w sytuacji polskiego księdza w ostatnich latach. Opisują swoją wiarę, zagrożenia, przed jakimi stają, a także codzienne doświadczenia i wyzwania, które niesie rzeczywistość, raczej odwodząca ludzi od Kościoła. Przed kamerą wystąpili: ks. Andrzej Luter, o. Grzegorz Chrzanowski, o. Adam Sulikowski, ks. Roman Indrzejczyk, ks. Grzegorz Ryś, ks. Adam Boniecki, bp Tadeusz Pieronek, dr teologii Elżbieta Adamiak i Józef Streżyński.
[źródło: www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

INTELIGENCJA UMARŁA KLASA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • 28'

Krótki rys historii inteligencji wprowadza w aktualne pytania - Czy warstwa inteligencka jest potrzebna? Czy nie wystarczą - jak na zachodzie - specjaliści? Czy inteligencja która zdała egzamin pod zaborami nie skompromitowała się w czasach stalinowskich? Czy dobrze się stało, że tak bardzo włączyła się w politykę po 1989 roku? Czy to była służba Polsce, czy niesmaczny mezalians? Jakie są przed nią zadania na przełomie tysiącleci? Odpowiedzi można poszukać gdzieś między poglądami prof. Andrzej Bliklego, Jarosława Gowina, Ryszarda Legutki, Janusza A. Majcherka, Tomasza Merty, Marty Tarabuły, prof. Łukasza Turskiego i Adama Wiedemanna

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

O CUDACH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • 28'

Żyjemy w poczuciu sięgania wyżyn możliwości naukowych i technicznych. W ciągu kilkudziesięciu lat odczytaliśmy genom, polecieli na Księżyc, sklonowali owieczkę. Czy to wszystko ma jakiekolwiek znaczenie? Czy wiek XX odczarował świat i czy człowiekowi wyszło to na dobre? Jeden z największych myślicieli naszych czasów prof. Świeżawski za najważniejsze swoje osiągnięcie uważa otwarcie się na Opatrzność, umiejętność rozpoznawania wydarzeń cudownych. Głos przeciwny - znakomitego fizyka prof. Łukasza Turskiego brzmi równie wiarygodnie. Świadectwo o cudach (lub sztuczkach - jak kto woli) dają: jedna z dwóch żyjących zakonnic, które znały św Faustynę - siostra Beata Piekut, orientalistka, Marta Kudelska, reżyser Krystian Lupa, ks. Jan Ryś, prof. historii filozofii Stefan Świeżawski, prof filozofii nauki Michał Tempczyk, redaktor ZNAKU Łukasz Tischner, prof fizyki Łukasz Turski i poeta ks. Jan Twardowski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2001
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Nagroda Agencji Publicystyki i Edukacji TVP
2024.06.06 04:44:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.