Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POGOTOWIE PRZYJEDZIE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1983. 08. 30
 • Barwny, 57 min

  Lokacje: Łódź (m. in. budynek Pogotowia Ratunkowego na ul. Kilińskiego),

Główną bohaterką filmu jest młoda lekarka, która przybywszy na miejsce wypadku samochodowego stwierdza zgon ofiary. Chwilę potem zostaje wezwana do kolejnego poszkodowanego i odjeżdża. Tymczasem okazuje się, że człowiek uznany za martwego żyje. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej umiera w drodze do szpitala. Lekarka przeżywa dramat. Mimo że jej uchybienie było po części niezawinione ("wina" leży raczej po stronie nietypowych reakcji fizjologicznych organizmu poszkodowanego), zostaje przesunięta na stanowisko telefonistki, przyjmującej zgłoszenia o wypadkach. W nowym miejscu pracy szybko tworzy się wokół niej zmowa milczenia. Nowa szefowa i jej pomocnica wiedzą o fatalnej "wpadce" bohaterki. Zaczynają się szykany. Wkrótce dochodzi do tego szantaż ze strony żony zmarłego. Znękana psychika młodej lekarki zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Opowiadanie Jacka Snopkiewicza
Opowiadanie
AutorJacek Snopkiewicz
2022.05.21 07:15:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman