Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLEDZTWO W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 39 min

Film opowiada o rozwiązywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia. Autorzy przedstawią dochodzenie na ten temat. Skonfrontują wiedzę ogólnie dostępną z wiedzą uczonych i znawców tematu. Duża część filmu jest inscenizowana. Zdjęcia były kręcone w Polsce, we Włoszech, Izraelu, Ziemi Świętej oraz w USA.
Celem filmu jest odpowiedź na pytanie o prawdziwość ewangelicznych opisów dotyczących okoliczności narodzin Jezusa. Od czasów oświecenia kwestionowano ich wiarygodność, uznając za wydarzenia mityczne i przejaw wyobrażeń religijnych pierwotnej wspólnoty chrześcijańskiej. Odkrycia archeologiczne w XX i XXI wieku potwierdziły jednak autentyczność wielu faktów opisanych przez ewangelistów.
Co jest więc prawdą, a co legendą? Które z elementów naszej bożonarodzeniowej tradycji opierają się na rzeczywistych wydarzeniach sprzed 2000 lat, a które na powstałej później tradycji? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:54:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego