Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KIM BYŁ JOE LUIS

 • Tytuł alternatywny: KUKA ON JOE LOUIS?
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Finlandia
 • Rok produkcji:
  1991-1992
 • Premiera:
  1993. 05. 18
 • Gatunek:
  Melodramat
 • Język:
  fiński, polski, angielski, niemiecki
 • Barwny, 79 min
  Lokacje: Warszawa.

Love story. Joni, fiński bokser, kiedyś kochał się w Ewie, polskiej dziewczynie. Ich drogi rozeszły się. Ale pozostał świat dawnej, wielkiej miłości - dziecko. Chłopiec żyje w Finlandii, wychowuje go siostra Joniego. Taka była decyzja Ewy. Dziewczyna nie potrafiła zapewnić dziecku godziwych warunków życia w Polsce. Pewnego dnia, podczas meczu bokserskiego, Joni widzi zza lin ringu Ewę siedzącą na widowni. Przez zamieszanie nie dochodzi do ich spotkania. Ale Joni jest pewien, że dziewczyna chciała mu przekazać jakąś ważną wiadomość. Postanawia pojechać do Polski. Tu spotyka się ze swoim przyjacielem z ringu - Maćkiem, nie pogodzonym z życiem outsiderem. Od niego to dowiaduje się, że Ewa wychodzi za mąż. Odżywa dawne uczucie. Joni chce odnaleźć swoją straconą miłość i uniemożliwić ślub. Ale Maciek w dziwny sposób staje na drodze ponownego spotkanie Joniego i Ewy...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:48:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski