Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBCE CIAŁO

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Włochy, Polska, Rosja
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 12. 05
 • Język:
  polski, włoski, angielski, rosyjski
 • Barwny, 112 min

  Okres zdjęciowy: 10 kwietnia - 3 czerwca 2013.
  Lokacje: Ankona, Warszawa, Moskwa.

Należący do katolickiej grupy modlitewnej Kasia i Angelo przeżywają idylliczne chwile w słonecznej Italii. Kwitnącą między nimi miłość i marzenia o wspólnej przyszłości pewnego dnia przerywa Kasia, która odkrywa w sobie powołanie zakonne. Dziewczyna wraca do Polski, by wstąpić do nowicjatu w klasztorze. Zrozpaczony Angelo, przynaglany przez niezadowolonego z decyzji córki ojca Kasi, jedzie za ukochaną do jej ojczyzny. Ma nadzieję, że przez rok, dzielący Kasię o ślubów wieczystych, zdoła sprawić, by do niego wróciła. Chcąc zapewnić sobie środki utrzymania zatrudnia się w stołecznej korporacji, kierowanej przez młodą, atrakcyjną i pozbawioną hamulców moralnych bizneswoman Kris Nilską. Nilska oraz jej równie atrakcyjna i równie wyzwolona z etycznych"przesądów"zastępczyni Mira Tkacz są wyraźnie zafascynowane nowym pracownikiem i jego wiarą, którą manifestuje nosząc na palcu obrączkę z dziesięcioma paciorkami różańca. Dla przebojowej, nie znoszącej sprzeciwu Kris stanowi to swego rodzaju wyzwanie. Postanawia uwieść Angelo, zmuszając go tym samym do złamania zasad. Kiedy mężczyzna odtrąca jej zaloty, zaczyna z nim prowadzić coraz bardziej perfidną grę, w której chęć zbrukania Angelo zaczyna po pewnym czasie sąsiadować z nieśmiałym pragnieniem nawrócenia. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Kijów (Międzynarodowy Festiwal Kina Prawosławnego "Pokrow")-Nagroda Główna w konkursie filmów fabularnych
 • 2014
  Kijów (Międzynarodowy Festiwal Kina Prawosławnego "Pokrow")-Dyplom Specjalny
  za najlepszą muzykę
 • 2015
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza muzyka
2023.01.18 00:28:29
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.