Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASZ VASZEK. O SILE BEZSILNYCH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Czechy
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 52 min

Filmowa refleksja nad losami i dorobkiem życiowym Vaclava Havla (zmarł 18 grudnia 2011 r.), prezydenta Czechosłowacji i Czech. Był symbolem walki z komunizmem i zmian w Europie Środkowej, jakie nastąpiły po roku 1989. Zawsze podkreślał, jak ważne były dla niego kontakty z polską opozycją i przyjaźnie, które wówczas się zawiązały. Po jego śmierci wielu Polaków odniosło wrażenie, jakby odszedł ktoś bardzo bliski - polityk "z ludzką twarzą", moralne sumienie rządzących. Autorzy dokumentu podejmują próbę ukazania tego, co łączyło legendarnego dysydenta i polityka z naszym krajem. Starają się pokazać jego postać z perspektywy polskiej, co z pewnością zainteresuje nie tylko polskiego widza, ale także i Czechów. Havel nie był tylko politykiem, uznanym artystą, intelektualistą, ale przede wszystkim dobrym przyjacielem. Dokument skonstruowany z kilku nakładających się na siebie warstw: wspomnień, archiwalnych zapisów wydarzeń, fragmentów przedstawień oraz reportażowej części ukazującej słynny festiwal rockowy w Trutnowie, w 2012 r. roku dedykowany "Naczelnikowi". Mottem powracającym w filmie będą fragmenty eseju Adama Michnika "Wielka historia Vaclava Havla", który autor wręczył bohaterowi jako prezent w dniu 75. urodzin, w Pradze w październiku 2011 r. Było to ostatnie spotkanie tych wielkich przyjaciół... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:57:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego