Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BIBUŁA

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, odcinki x ok. 25 min

Odcinek 1: DRUGI OBIEG Niezależny, nie podlegający cenzurze, podziemny ruch wydawniczy w Polsce, szczególnie po Sierpniu 1980r. , zyskał masowy, ogólnokrajowy charakter. Pisma podziemne ukazywały się i były drukowane i kolportowane nawet w małych miasteczkach i wsiach, jak Sonina pod Rzeszowem. Film ma uzmysłowić widzowi rozmiary tego zjawiska nie poprzez komentarze tych, którzy patrzą na to z perspektywy historycznej, lecz przez pokazanie wielu miejsc i dziesiątków zaangażowanych w podziemie wydawnicze (często nieznanych) ludzi, z całego kraju, wykonujących różne zawody, mających swoje własne historie i opowiadających o swoim piśmie, wydawnictwie, swojej przygodzie z drugim "obiegiem.
Odcinek 2: ŚWIAT SIĘ ZMIENIŁ PRL lat 1980 - 81 - okres tzw. karnawału Solidarności, krótkotrwałe wyjście na powierzchnię w okresie 16 miesięcy działania legalnej "Solidarności", kiedy to drugi obieg nabiera charakteru masowego i przyjmuje się w społeczeństwie jako ważny element życia kulturalnego i społecznego, a także polityki i gdy do ruchu przystępują nie tylko zapaleńcy, ale reprezentanci głównej siły s połecznej - robotnicy.
Odcinek 3: PAPIEROWA AMUNICJA Odcinek obejmuje lata 1981 - 1985, czyli okres po wprowadzeniu stanu wojennego, który miał unicestwić obieg niezależnej myśli i wolnego słowa, a stał się iskrą wzmacniającą i poszerzającą jego zasięg. Mimo represji w przygotowaniu i kolportowaniu bibuły wzięło udział swoiste pospolite ruszenie, od studentów i uczniów, przez robotników, chłopów, inteligencję, po artystów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:35:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman