Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KREW Z KRWI

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 04. 11
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 8 odcinków x ok. 50 min

  Okres zdjęciowy: listopad 2011 - styczeń 2012.
  Lokacje: Warszawa, Gdynia.

  Serial jest adaptacją realizowanego w roku 2010 holenderskiego serialu Penoza.

Pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która wskutek splotu zdarzeń, wbrew sobie, rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią. Główna bohaterka - Carmen jest córką mafijnego bossa i żoną przemytnika papierosów. Mimo to wiedzie życie z dala od kryminalnego półświatka i wychowuje trójkę dzieci. Jednak, gdy mąż ginie w zamachu, by chronić siebie i dzieci, musi wcielić się w rolę twardej kobiety interesów i stanąć na czele rodzinnego biznesu. Walczy o przetrwanie w świecie pełnym brutalności i zbrodni. Nie wie, komu zaufać, bo widoczna wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu
 • 56 min

Główna bohaterka - 42-letnia Carmen Rota-Majewska jest córką byłego mafijnego bossa z Trójmiasta i żoną przemytnika. Mimo to wiedzie życie z dala od kryminalnego półświatka i wychowuje trójkę dzieci. Marek Majewski - mąż Carmen oficjalnie utrzymuje rodzinę prowadząc prywatną przystań dla jachtów. W rzeczywistości pracuje z Wiktorem - bratem Carmen i Stefanem Kozłowskim, organizując przemyt papierosów i tytoniu. Marek unika ryzyka, trzyma się z daleka od narkotyków, a bardziej niż na pieniądzach zależy mu na bezpieczeństwie rodziny. Pewnego dnia, wspólnicy dokonują zuchwałego przejęcia transportu narkotyków. W wyniku kłamstw i manipulacji Wiktora, Marek zostaje zamieszany w porachunki bossa mafii narkotykowej - Antona. Kilka dni później Marek zostaje postrzelony przed swoim domem.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Gdy lekarze walczą o życie Marka, w szpitalu pojawia się inspektor Paweł Żaryn z CBŚ, który prowadzi śledztwo w sprawie zamachu. Policjant usiłuje wyciągnąć od Majewskie informacje na temat działalności jej męża oraz jego wspólników. Jednak Carmen, wychowana w przestępczym świecie, wie, że z policją nie należy współpracować. Mimo wysiłków lekarzy Marek Majewski umiera w szpitalu. Następnego dnia Carmen odwiedza Wiktora w areszcie: chce dowiedzieć się, kto wydał wyrok na jej męża... Brat namawia Majewską, by zajęła się rodzinnym "biznesem" - do momentu jego wyjścia na wolność. Tymczasem ludzie Antona zmuszają Stefana, by wskazał skrytkę, w której razem z Markiem i Wiktorem ukrył skradzione narkotyki. Jednak na miejscu Stefan odkrywa, że ktoś był tam przed nim.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Stefan wpada w poważne tarapaty: Marek nie żyje, Wiktor siedzi w areszcie, a towar Antona zniknął. Anton żąda od niego spłacenia długu, czeka przed szkołą syna Stefana, Vincenta. Kozłowski jest zdesperowany: wie, że musi zdobyć pieniądze za wszelką cenę. Tymczasem Carmen zostaje zaatakowana przez mężczyznę, który twierdzi, że Marek był mu winien pokaźną sumę. Bandyta żąda spłaty i grozi, że jej rodzinę spotka kolejna tragedia. Carmen jest przerażona. Na pendrivie Marka znajduje listę "dziupli", w których mąż przechowywał pieniądze z przemytu. W towarzystwie ochroniarza ojca Luthera udaje się pod jeden z adresów. Zamierza oddać pieniądze, mając nadzieję, że w ten sposób ochroni swoje dzieci. Jednak Luther ostrzega Carmen, że nie negocjuje się z szantażystami.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Carmen postanawia rozmówić się z Antonem. Jest przekonana, że to właśnie on nasłał na nią szantażystę. Wręcza gangsterowi torbę z pieniędzmi i żąda, aby zostawił jej rodzinę w spokoju. Rosjanin odrzuca oferowany przez Majewską haracz i proponuje układ. W zamian za współpracę zapewni bezpieczeństwo dla niej i jej dzieci. Carmen nie chce się zgodzić - wie, że Anton jest bezwzględny i nie należy mu ufać. Tymczasem w domu znów zjawia się policja. Paweł Żaryn w dalszym ciągu szuka pendriva i dowodów na przestępczy proceder rodziny Rotów. W ostatniej chwili sytuację ratuje Franek, który sprytnym wybiegiem wybawia matkę z opresji. Anton nie odpuszcza. Nasyła na Carmen Bronka, by przywiózł ją w odludne miejsce na spotkanie. Po powrocie z niego Carmen już wie, że nie może ufać nikomu - nawet najbliższym.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Stefan informuje Carmen, że pracownik portu, który pomagał w przemycie tytoniu - "szef" - został zwolniony. Kozłowski chce odwołać transport, ale Majewska wie, że to niemożliwe. Stefan odmawia pomocy, jednak Carmen, zdeterminowana, sama werbuje kolejnego "szefa" - Łukasza Trzcińskiego. A gdy Kozłowski przychodzi do jej domu pod wpływem narkotyków, traci w końcu cierpliwość. Majewska prosi Luthera, by uwięził Stefana do chwili, gdy transport będzie bezpieczny - tak, by nie zdradził jej i niczego nie zepsuł. A ochroniarz Roty postanawia gangstera zabić. Stefan - mimo, że zostaje ciężko pobity - wyrywa się jednak Lutherowi i ucieka... Żaryn przesłuchuje Wiktora w areszcie. Wyjawia mu, że Marek zgodził się na współpracę z policją i pokazuje zdjęcie Carmen z Antonem. Rota traci zaufanie do siostry i opowiada później o wszystkim ojcu. Ukrywa jednak fakt, że sam ukradł Antonowi transport narkotyków. Gdy Andrzej prosi Carmen, by nie współpracowała z Antonem, ta mówi mu o zaginionej heroinie. Rota od razu rozumie, że córka nie ma wyboru. Oferuje jej swoją pomoc i ochronę Luthera. Żaryn odwiedza również Antona. A gdy wspomina o Carmen, gangster robi się nerwowy... Tymczasem Magda organizuje w restauracji Antona swoje urodziny, na które zaprasza Carmen i Sandrę. A Kozłowska zauważa w lokalu swój akt - obraz, który zniknął niedawno z jej mieszkania. Sandra jest przerażona, a Majewska uświadamia jej, że przez lata przymykała oko na "interesy" męża i teraz przyszedł czas rozliczeń. Carmen ogląda malowidła na ścianach pokoju córki i niepokoi się ich mrocznym klimatem. Za to Natalia chwali się, że bierze lekcje malarstwa u Janusza. Dziewczyna jest zafascynowana Wieczorkiem jako artystą i mężczyzną. Próbuje zmusić matkę, by załatwiła mu wystawę w galerii Sandry - a później odwiedza wuja w jego pracowni i zaczyna całować... Janusz od razu mówi o wszystkim Marlenie. Uważa, że nastolatka jest załamana po śmierci ojca i jej zachowanie to tak naprawdę wołanie o pomoc. Po kolejnej kłótni z matką, Natalia wymyka się w nocy z domu - a na ulicy rusza jej śladem podejrzany samochód.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Carmen dzwoni do znajomych Natalii w poszukiwaniu córki. Obawiając się, że córka jest w rękach Stefana, chce zatrzymać transport heroiny dla Antona. Ale mafiozo jest nieprzejednany. Przewidział, że Carmen może mieć wątpliwości i zabezpieczył się na taką okoliczność. Carmen jest zrozpaczona, wie, że jeśli nie wykona zadania dla Antona, zapłaci za to najwyższą cenę. Stefan ledwie uniknął śmierci w starciu z Lutherem. Przypuszcza, że to Carmen zleciła jego zabójstwo. Jest na nią wściekły i planuje zemstę. Podejmuje desperacką decyzję. Kiedy jednak dowiaduje się, że Carmen pracuje dla Antona wie, że musi doprowadzić transport heroiny bezpiecznie do portu, inaczej Anton zemści się na nim i na jego rodzinie. Carmen i Stefan nie ufają sobie, jednak za wszelką cenę muszą wykonać zlecenie dla Antona. Razem wyruszają w pościg za transportem heroiny.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Po dostarczeniu towaru Antonowi Carmen sądzi, że wyrównała już rachunki. Tymczasem on próbuje ją zmusić do dalszej współpracy. Kobieta dochodzi do wniosku, że ma tylko jedno wyjście: uciec z dziećmi za granicę. Carmen wyprowadza w pole śledzącego ją Żaryna i z dziećmi przygotowuje łódź Marka do wypłynięcia z portu. Jednak żaglówka nie może wypłynąć w morze. Coś uniemożliwia uruchomienie silnika. Carmen i dzieci wracają do domu, ich ucieczka nie powiodła się. Osaczona Carmen zwraca się o pomoc do najbliższych. Kiedy Wiktor odmawia pomocy, Carmen postanawia działać na własną rękę. Umawia się z Antonem na ostateczną rozmowę, ale pod domem cały czas stoi Żaryn. Aby pozbyć się policyjnego "ogona", prosi siostrę o pomoc. Marlena przebrana za Carmen, wsiada do jej samochodu, a za nią rusza Żaryn. Carmen wychodzi na spotkanie z Antonem. Po powrocie do domu, Carmen spokojnie nalewa herbatę i proponuje dzieciom grę planszową. Jej kłopoty wydają się skończone, a rodzina bezpieczna. Gdy zasiadają do stołu, zjawia się Żaryn z tragiczną informacją.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Gdy w domu Carmen rodzina przeżywa żałobę po śmierci kolejnej bliskiej osoby, zjawia się Paweł Żaryn. Zabiera Majewską na przesłuchanie w sprawie zabójstwa mafijnego bossa. Carmen jest główną podejrzaną. W ciągu kilku tygodni z pozoru spokojne i dostatnie życie Carmen zmieniło się w piekło. Po śmierci męża musiała sama podejmować trudne decyzje dotyczące rodziny, pieniędzy i lojalności, wchodzić w układy z ludźmi, z którymi nigdy nie chciała mieć do czynienia. Wszystko po to, aby ochronić rodzinę. W dodatku ludzie, których do tej pory uznawała za przyjaciół okazują się śmiertelnymi wrogami. W końcu Carmen dowiaduje się kto wykonał wyrok na Marku i kto był zleceniodawcą, kto chciał zabić ją i kto zagrażał bezpieczeństwu jej rodziny. W obliczu tej brutalnej prawdy Carmen musi podjąć jeszcze jedną dramatyczną decyzję...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.09.18 01:47:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski