Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOLNY STRZELEC

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Premiera:
  1987. 10. 28
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 1965 m, 68 min

Początek lat 1980. Piotr jest dziennikarzem w "Tygodniku", typowym "wolnym strzelcem", niezależnym, proponującym tematy, a nie wykonującym zamówienia. Pewnego razu trafia na sprawę dziewczyny, która uległa wypadkowi podczas pracy. Zginęła w płomieniach. Zakład nie chce wypłacić odszkodowania matce dziewczyny, gdyż winę za wypadek przypisuje zmarłej. Piotr i jego kolega, fotoreporter Rysiek, jadą na miejsce tragedii. Dyrekcja nie chce z nimi rozmawiać. Obecna tam dyspozycyjna dziennikarka z "Gazety", Dąbkówna tłumaczy wszystko rozgrywkami personalnymi. Piotr oskarża dyrektora, pisze o nim reportaż, ale gdy tekst jest w druku, Piotr odkrywa, że dyrektor jest niewinny. Zarówno dyrektor jak i on sam byli manipulowani przez lokalne władze, które chciały pozbyć się niewygodnego człowieka rękami dziennikarza. Piotr próbuje wycofać tekst z druku, ale naczelny nie dopuszcza do tego. Po ukazaniu się reportażu, dyrektor zakładu umiera na zawał. Piotr załamany postanawia rzucić swój zawód. Jest sierpień 1980. W zakładzie wybucha strajk. Piotr zgłasza się do komitetu strajkowego. oferuje swoją pomoc. Wśród robotników - ku swemu zdumieniu - spostrzega Dąbkównę, która występuje tam w roli rzecznika prasowego strajkujących.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:12:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl