Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZOBACZYMY SIĘ W NIEDZIELĘ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1959
 • Premiera:
  1960. 01. 11
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2800 m, 101 min

  Lokacje: Wrocław (jednostka wojskowa przy ul. Przyjaźni, straż pożarna przy ul. Borowskiej, Hala Ludowa, brama przy ul. Kosynierów Gdańskich, dom towarowy "Renoma" przy ul. Świdnickiej, Hala Ludowa, ratusz, dom przy ul. Ks. Grzegorza Piramowicza 7, mosty: Grunwaldzki, Sikorskiego, Oławski).

Ukazane poprzez przygody korzystających z niedzielnej przepustki żołnierzy na wpół komediowe studium obyczajowe, przedstawiające konglomerat charakterów, typów, zachowań mieszkańców Wrocławia - skupiska ludzi z różnych stron Polski.
Wrocław. Dwaj żołnierze spędzają niedzielę na przepustce, Kwiatek interesuje się wyłącznie uwodzeniem dziewcząt, natomiast Pietrek chce wolny czas spędzać inaczej. Odwiedza taksówkarza Romana. Jadą do strażaka Felka, którego Roman swata z samotną dziewczyną... Rodzina Gawraków, pochodząca z podwileńskiej wsi, ma nieustanne kłopoty, bo matka nie chce się pozbyć krowy, bez której nie wyobraża sobie życia... W następną niedzielę Kwiatek usiłuje uwodzić Bronkę, bileterkę w kinie, która marzy jednak o swoim ukochanym lotniku... Pietrek idzie na koncert w filharmonii... Kwiatek wiąże się z grupą chuliganów. Jej szef łamie mu jednak rękę, kiedy zastaje swoją dziewczynę z Kwiatkiem w dwuznacznej sytuacji... Roman zostaje pobity przez chuliganów. Kwiatek i Pietrek oddają ich szefa w ręce milicji... Gawrakowa decyduje się jednak sprzedać krowę... A w następną niedzielę znów obaj żołnierze wyjdą na przepustkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:09:58
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl