Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FENOMEN

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2010. 05. 07
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny (negatyw: Kodak), 4k REDCODE. 94 min
  Okres zdjęciowy: 7 sierpnia - 21 września 2008. Lokacje: Warszawa, Płock, Gdańsk, Kraków.

"Fenomen" to wielowątkowa opowieść o miłości i sensie naszego życia. W lekkiej formie opowiada o dzisiejszych czasach i wszechwładnym "parciu na ekran", szukaniu swojej medialnej szansy na sukces, tu i teraz, natychmiast i za wszelką cenę. Oliwia jest córką milionera, rozpieszczoną przez swojego kochającego tatę, który spełnia jej wszystkie zachcianki. W głębi duszy marzy o prawdziwej, romantycznej miłości. Jej najlepsza przyjaciółka Jadźka stara się jej dorównać na każdym kroku. Podobnie jak koleżanka trafia na niewłaściwych mężczyzn. Ich poszukiwania miłości są wplecione w historię nietypowej produkcji filmowej. Dziewczyny pomimo, że nie mają żadnego doświadczenia zostają producentkami. Co z tego wyniknie? Agnieszka to gwiazda telenowel, topowa aktorka, która w młodym wieku osiągnęła już "wszystko". Ma sławę, pieniądze, chłopaka. Ucieka z planu zdjęciowego, zamienia limuzynę na malucha, porzuca mężczyznę. Czy to tylko fanaberie gwiazdy? Tymczasem w Płocku zostaje zorganizowany wielki casting, zjeżdżają się tysiące ludzi. Wszyscy chcą się zaprezentować jak najlepiej.

ZWIASTUN
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Nagroda Publiczności "Granatowy Granat"
 • 2011
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy dźwięk
 • 2011
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy dźwięk

FENOMEN w internecie

2023.08.19 00:21:00
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.