Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TWARZĄ W TWARZ. SERIA DRUGA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Premiera:
  2008. 09. 02
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny,
  Okres zdjęciowy rozpoczął się 3 czerwca 2008.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TWARZĄ W TWARZ. SERIA DRUGA w internecie

Patrz także:
schowaj

1

 • Odcinek serialu

W Afganistanie, niedaleko bazy polskiego kontyngentu, dochodzi do zamachu na jeden z jeepów wojskowych. Celem ataku jest Marcin Sikorski- fotoreporter i jednocześnie przemytnik diamentów. Marcin traci towar, a podczas strzelaniny ginie dwóch żołnierzy. Spod ostrzału Marcina ratuje starszy brat - major Paweł Sikorski. Kiedy bracia wracają do bazy, zostają zatrzymani przez oficera ABW- Konrada Guca. Choć Paweł nie wiedział o nielegalnych interesach brata, staje się głównym podejrzanym. Ktoś podrzuca mu część brylantów i broń, z której zastrzelono żołnierzy. Konrad Guc składa Marcinowi propozycję nie do odrzucenia - w zamian za wydanie wszystkich związanych z przemytem, zostanie świadkiem koronnym. Marcin ofertę przyjmuje, a jego brat, Paweł trafia do więzienia. Marcin wybiera klinikę Marty Waszak i w ramach programu ochrony świadka koronnego, zmienia twarz. Po upływie roku od tych wydarzeń, Marta i Wiktor przygotowują się do uczczenia rocznicy ślubu. Mieszkają w Polsce, mają 5-letniego synka - Tomka. Marta na polecenie oficera ABW - Konrada Guca, ukrywa tożsamość swojego pacjenta. Tymczasem w więzieniu, Paweł poznaje Dorotę Popławską - młodą psycholog, która ma zeznawać w jego sprawie, na końcowej rozprawie. Nikt jednak nie wierzy w niewinność Sikorskiego. Sąd, wskutek zeznań świadka koronnego, skazuje Pawła na dożywocie. Paweł nie wie, że zeznającym przeciw niemu, jest jego brat Marcin. Wieczorem Wiktor z Martą i Tomkiem świętują rocznicę ślubu. W tym czasie do celi Pawła przychodzi Marcin. Wychodzi na jaw, że ułożył misterny plan wyciągnięcia brata z więzienia. Jego nowa twarz jest łudząco podobna do twarzy jednego ze strażników więziennych Szyszkiewicza. Marcin obiecuje bratu, że go uwolni. Gdy Marta sprawdza wieczorem, czy Tomek śpi, z przerażeniem odkrywa, że zniknął.

2

 • Odcinek serialu

Spełniają się najgorsze obawy Marty i Wiktora: Tomek został porwany. Marta prosi o pomoc swoją przyjaciółkę, policjantkę Karolinę Klimczak. W tym czasie do Waszaków dzwoni telefon. "Ostry", który w Afganistanie zabił żołnierzy i wrobił Pawła Sikorskiego, przedstawia żądania: odda Tomka, jeżeli Marta przekaże mu dokumentację z nową twarzą świadka koronnego. Wiktor i Marta podejmują dramatyczną decyzję o wydaniu płyty z wizerunkiem Marcina. W ich domu zjawia się jednak Konrad Guc - oficer ABW. Przejmuje od Karoliny śledztwo i nie zgadza się na przekazanie prawdziwej dokumentacji. Jest gotów narazić życie dziecka, byle tylko chronić swojego świadka. O tej zmianie nie wie Wiktor, który w tym czasie szuka w klinice płyty. Śledzi go Marcin i żąda oddania dokumentacji. Wiktor nie ustępuje, ważniejszy jest dla niego syn - Tomek. Paweł, wbrew przepisom, zostaje przeniesiony do celi z grypserą. Psycholog Dorota Popławska widzi, że wokół Pawła zaczynają się dziać trudne do wyjaśnienia "zbiegi okoliczności". Ktoś steruje sprawą Sikorskiego. Dorota zaczyna badać jego akta. Tymczasem Konrad organizuje przekazanie porywaczom fałszywej dokumentacji. Choć Martę osłaniają samochody ABW, udaje jej się zgubić obstawę. Odnajduje ją Wiktor i razem jadą na spotkanie z porywaczem. Mają przy sobie prawdziwą dokumentację. Kiedy ma dojść do przekazania płyty, padają strzały. Okazuje się, że śledził ich Marcin. Kula rani porywacza. Przez moment, wszystkim wydaje się, że Ostry nie żyje. Marcin zakazuje Waszakom wspominania o nim policji i odjeżdża. Obiecuje, że pomoże im odzyskać Tomka. Marcin zabiera telefon Ostrego i rozmawia z kimś, kto zlecił wrobienie Pawła w przemyt. Tajemniczy mężczyzna chce się dogadać w sprawie 15 milionów dolarów, ukrytych w jednym z banków. Marcin wyśmiewa swojego rozmówcę, bo okazuje się, że to on trzyma wszystkie asy w ręku. To Marcin porwał Tomka.

3

 • Odcinek serialu

Fałszywy porywacz - Ostry, trafia do szpitala w krytycznym stanie. Paweł w celi więziennej pada ofiarą zamachu. Napastnik próbuje wymusić od niego informacje o tym, jak znaleźć jego brata i w którym banku Marcin ukrył 15 milionów dolarów. Pawła, w ostatniej chwili, ratuje Marcin przebrany za strażnika Szyszkiewicza. Psycholog Dorota, która następnego dnia dowiaduje się o zamachu, znajduje dowody na to, że w zamachu na Pawła mógł pomagać jeden ze strażników. Zgłasza to naczelnikowi. Ten jednak nie zamierza interweniować. Rano Marcin kontaktuje się z Wiktorem. Udaje, że rozmawiał z porywaczami i przekazuje ich żądania. Razem z Wiktorem mają wyciągnąć kogoś z więzienia. Wiktor nie ufa Marcinowi. Chce go sprawdzić. Dzięki Karolinie dowiaduje się, w którym szpitalu leży Ostry. Nie wie, że Marcin podsłuchuje wszystkie ich rozmowy. Marcin przyjeżdża do szpitala przed nimi i wstrzykuje do kroplówki Ostrego leki, które pogarszają jego stan. Ostry nie może zeznawać i tym samym jedyną nadzieją dla Marty i Wiktora na odzyskanie Tomka, staje się Marcin. Wiktor podejmuje dramatyczną decyzję. Odbije z więzienia, wskazaną przez porywaczy, osobę. Nie wie, że tą osobą jest Paweł Sikorski # brat Marcina.

4

 • Odcinek serialu

Wiktor i Marcin przygotowują plan wejścia do więzienia. Zadanie wydaje się niemożliwe do wykonania. Dorota drąży sprawę Pawła. Przyznaje się Pawłowi, że w jego aktach znalazła wiele nieścisłości. Zaczyna wierzyć w jego niewinność. Jednak jego sytuacja staje się coraz dramatyczniejsza. W więzieniu Marcin dowiaduje się, że Paweł może nie przeżyć następnego dnia. Marcin wie, że muszą go odbić jak najszybciej. Konrad, wskutek wydarzeń jakie miały miejsce w szpitalu, ma duże kłopoty w pracy. Kryje Karolinę przed swoim przełożonym- Marczewskim. Jednak Marczewski rozkazuje Konradowi usunąć Karolinę ze śledztwa. Marcin informuje Wiktora, że akcję odbicia więźnia muszą przeprowadzić w ciągu kilku najbliższych godzin. Marta wpada na pomysł zrobienia maski, dzięki której Wiktor będzie mógł wejść do więzienia jako ktoś inny. Wybór pada na adwokata Pawła, mecenasa Porczyńskiego. Waszakowie porywają go. Marta wykonuje gipsowy odlew twarzy mecenasa. Konrad zostaje zaproszony na uroczysty bankiet do MSW. Tam spotyka gen. Mariana Kempińskiego, który okazuje się być szefem kontrwywiadu. Kempiński ubolewa nad złym traktowaniem Konrada przez przełożonych - obiecuje awans Gucowi, jeżeli ten znajdzie Marcina Sikorskiego. Następnego dnia Wiktor z Marcinem i Martą realizują plan wejścia do więzienia. Wiktor w masce adwokata, a Marcin jako strażnik Szyszkiewicz, rozpoczynają akcję odbicia Pawła. Sytuacja wymyka się spod kontroli. W więzieniu włącza się alarm. Sikorskim udaje się wyjść z więzienia. Jednak Wiktor zostaje w środku.

5

 • Odcinek serialu

Marcin i Paweł zmuszają Martę do ucieczki spod więzienia. Wiktor został w środku. W więzieniu policja i ABW próbują rozwikłać zagadkę, w jaki sposób Paweł wydostał się z więzienia. Na miejscu zjawiają się Karolina i Konrad. Podejrzenia padają na Dorotę. Marta w dalszym ciągu jest przymuszona do ucieczki z braćmi. Paweł jest zdezorientowany. Nie wie nic, o drugiej stronie planu Marcina. Między braćmi dochodzi do konfliktu. Marcin przyznaje, że jego plan, poza uwolnieniem Pawła, przewiduje także zdobycie brylantów. Przyznaje też, że posłużył się Wiktorem i Martą wbrew ich woli, jednak z porwaniem Tomka nie ma nic wspólnego. Paweł każe Marcinowi odwieźć Martę do domu. Marta nie ufa już kompletnie Sikorskiemu, jednak nie zdradza swoich podejrzeń. Daje Marcinowi rzeczy dla Tomka, a w jednej z zabawek ukrywa telefon komórkowy. Wiktor w więzieniu omal nie zostaje złapany przez strażników. Widząc, że to jedyny sposób żeby się wydostać, postanawia ujawnić się przed Karoliną. Karolina pomaga Wiktorowi. Paweł kontaktuje się z Dorotą, chce jej wyjaśnić, co tak naprawdę się stało. Dorota czuje się wykorzystana. Prosi Pawła, żeby ten już nigdy się z nią nie kontaktował. Paweł zgadza się. Jednak przed odejściem - całuje Dorotę. Wiktor i Marta spotykają się. Dzięki telefonowi, który Marta przekazała Tomkowi, udaje się namierzyć osiedle, na które pojechał Marcin. Waszakowie i Karolina jadą szybko na miejsce. W mieszkaniu Marcina zjawia się Paweł. Widzi, że brat go oszukał, porwał dziecko. Marcin próbuje się tłumaczyć. Kiedy Waszakowie i Karolina wpadają do mieszkania - to jest już puste. Znajdują tylko ślady bójki braci i zabawki Tomka. Wiktor i Marta są zdruzgotani. Spóźnili się kilka minut...

6

 • Odcinek serialu

Policja organizuje obławę na Sikorskich, w TV pojawia się informacja że porwali dziecko. Trwają masowe poszukiwania. Karolina, Waszakowie i Konrad próbują zrozumieć motywy działania braci. Konrad opowiada im o skrytce bankowej, w której zdeponowane są brylanty oraz o tym, jak bardzo Marcinowi zależało, aby być operowanym w klinice Marty. Tak naprawdę od początku chodziło mu o dotarcie do Wiktora. Sikorscy ukrywają się w hotelu. Marcin próbuje pogodzić się z bratem i przekonać go do swojego planu. Dzięki porwaniu Tomka uda im się włamać do banku, ustalić kto ich wrobił i zemścić. Paweł ma inny niż Marcin pomysł na doprowadzenie sprawy do końca. Między braćmi dochodzi do bójki. Padają strzały. Marcin zostaje lekko ranny. Paweł zabiera Tomka i wybiega z hotelu. Marcin kradnie samochód i udaje mu się uciec przed policją. Tymczasem życie Doroty całkowicie się rozpada. Traci pracę i okazuje się, że jest obserwowana przez ABW i kontrwywiad wojskowy. Wszyscy podejrzewają ją o pomoc w zorganizowaniu ucieczki Pawła. Konrad za to, że dał się oszukać Marcinowi Sikorskiemu zostaje zwolniony ze służby w ABW. Generał Kempiński próbuje zwerbować Guca do kontrwywiadu wojskowego. Paweł kontaktuje się z Martą. Tłumaczy, że został wrobiony w sprawę, a o porwaniu dziecka nic nie wiedział. Odda im Tomka. Chce tylko udowodnić swoją niewinność. Waszakowie decydują się jechać na spotkanie z Pawłem. Asekuruje ich Konrad i Karolina. Na miejscu Paweł faktycznie oddaje dziecko. Prosi Wiktora, żeby ten mu pomógł. Paweł chce dowieść swojej niewinności, ale żeby to zrobić, musi włamać się do banku i odzyskać diamenty. Wiktor próbuje pomóc Pawłowi wydostać się z budynku, z obławy policji. Nagle pojawia się Marcin. Dochodzi do strzelaniny.

7

 • Odcinek serialu

Karolina nakazuje poszukiwania Pawła i postrzelonego Marcina. Policja ma obstawić wszystkie szpitale. Wiktor, Marta i ich synek wracają do domu. Po powrocie Marta ma jednak złe przeczucia, a pod domem Waszaków pojawiają się podejrzani ludzie, ktoś obserwuje ich dom. Waszakowie podejmują decyzję o wylocie z kraju. Rozpoczynają przygotowania do wyjazdu. Paweł ucieka z rannym Marcinem. Wie, że szpitale będą obstawione. Udaje mu się opatrzyć ranę brata, ale wie, że bez pomocy lekarza Marcin umrze. Decyduje się poprosić o pomoc jedyną osobę, której może ufać - Dorotę. Konrad coraz bardziej przekonuje się, że za sprawą Pawła Sikorskiego musiał stać ktoś wysoko postawiony. Dzieli się podejrzeniami z Karoliną. Konrad zaczyna podejrzewać swojego dawnego szefa, Marczewskiego, że to on stoi za sprawą Sikorskiego. Dlatego odsunął Konrada od śledztwa i wyrzucił go z agencji. W tych podejrzeniach utwierdza go sam generał Kempiński, którego spotyka po wyjściu. Kempiński proponuje Konradowi pomoc w wyjaśnieniu sprawy brylantów. Werbuje go do wywiadu wojskowego. Dorota pomaga Pawłowi uratować brata. Kiedy wydaje się, że życie Marcina zostało ocalone - na miejscu zjawia się policja. Dorota pomaga uciec Pawłowi i Marcinowi. Uciekają do opuszczonego magazynu. Na miejscu pojawia się Konrad, który działa już na usługach Kempińskiego. Kiedy Konrad jest zajęty ściganiem Pawła, jeden z Agentów wywiadu zabija Marcina. Na lotnisku, przed samą odprawą, Wiktor zauważa podejrzanego człowieka, którego widział pod ich domem. Zaczyna go śledzić. Kiedy wydaje się, że udało mu się go zdemaskować, zostaje ogłuszony i wciągnięty do środka auta. Marta z Tomkiem czekają na niego przed odprawą. Zaraz rozpocznie się start samolotu.

8

 • Odcinek serialu

Marta musi podjąć dramatyczną decyzję - wyjechać do Szwajcarii, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo Tomkowi, czy zostać i szukać Wiktora. Decyduje się zostać. Karolina umieszcza Martę i Tomka w tajnym domu policji pod ścisłą ochroną. Zaczynają się poszukiwania Wiktora. Nie ma wątpliwości - został porwany. Jednak przez kogo? Marta przypomina sobie ostrzeżenia Pawła Sikorskiego. Domyśla się, że niedawny porywacz jej dziecka teraz może być kluczem do odnalezienia Wiktora. Mają teraz wspólnego wroga. Marta chce skontaktować się z Sikorskim i namówić go do pomocy. Tymczasem Konrad ma coraz więcej wątpliwości co do uczciwości swojego szefa. Kempiński odsuwa go od poszukiwań Pawła Sikorskiego i zleca śledzenie Marczewskiego, szefa ABW, na którego chce skierować podejrzenia Konrada. Konrad jednak nie chce podporządkować się rozkazowi. Wiktor odzyskuje przytomność w leśnym domu za miastem. Jest skrępowany i trzymany pod strażą. Porywaczem Wiktora okazuje się Kempiński. Generał chce zmusić Wiktora do współpracy- w zamian za informacje o banku, w którym są przetrzymywane diamenty, oszczędzi rodzinę Wiktora. Wiktor nie wierzy w blef Kempińskiego, jednak ten zabiera go po tajny dom policji. Pokazuje Wiktorowi, że jego ludzie są blisko Marty i Tomka w każdej chwili mogą ich zabić. Marcie i Karolinie udaje się dotrzeć do Doroty przed ludźmi Kempińskiego. Chcą skłonić ją do "wystawienia" im Pawła. Dorota żąda gwarancji bezpieczeństwa dla Pawła. Karolina godzi się na to. Policji udaje się znaleźć ślad, który może doprowadzić do Wiktora. To odcisk palca należący prawdopodobnie do porywacza wiktora. Z laboratorium policji dochodzi szokująca informacja- domniemanym porywaczem jest generał Marczewski- szef ABW. Karolina i Konrad znajdują Wiktora w leśnym domu często wykorzystywanym przez ABW do tajnych akcji. Po powrocie do domu do Wiktora dzwoni Kempiński.

9

 • Odcinek serialu

Karolina i Konrad mają w ręku dowód, że za porwaniem Wiktora stoi generał Marczewski z ABW. To on prawdopodobnie wrobił Sikorskiego w Afganistanie. Jednak poszlaki świadczące przeciwko Kempińskiemu nie dają im spokoju. Podejrzewają, że dowód przeciwko Marczewskiemu mógł zostać sfabrykowany. Postanawiają działać nieoficjalnie - w tajemnicy przed policją i kontrwywiadem. Dorota doprowadza Martę i Wiktora do Pawła. Wiktor musi uprzedzić Kempińskiego o spotkaniu. Na miejscu spotkania są snajperzy gotowi w każdej chwili zabić Pawła. Wiktor wie, że życie Sikorskiego leży w jego rękach. Podejmuje dramatyczną decyzję. Postanawia zignorować rozkazy Kempińskiego. Dowiaduje się w jakim banku trzymane są diamenty, ale nie ujawnia tej informacji generałowi. Razem z Pawłem zaczyna przygotowania do wejścia do banku. Zakłada, że tak długo jak ma diamenty, jego rodzina i Pawel są bezpieczni. Kempiński żąda od Wiktora podporządkowania się, ale Wiktor gra va banque. Jednak, aby plan się udał, Wiktor musi działać sam, nie może wtajemniczać Karoliny i Konrada. Wiktorowi udaje się przeprowadzić równocześnie elektroniczny atak na kilka banków. W ten sposób zdezorientowany Kempiński oraz policja nie będą wiedzieli, w którym banku działają Wiktor i Paweł. Wiktor i Paweł jadą do banku, w którego sejfach znajdują się diamenty. W brawurowej akcji pomaga im Marta. Udaje im się dostać do sejfu. Są blisko diamentów. Jednak w ostatniej chwili ludzie Kempińskiego orientują się gdzie są Wiktor i Paweł. Wiktor wie, że jeśli tylko wyjdą z niego- zginą. Bank staje się dla nich pułapką.

10

 • Odcinek serialu

Kempiński grozi zabiciem Tomka jeśli natychmiast nie dostanie zawartości skrytki bankowej. Ujawnia, że w pilnie strzeżonym domu policji, w którym jest Tomek, jest też jego człowiek gotowy w każdej chwili zabić chłopca. Marta i Wiktor muszą ratować Tomka, ale nie chcą skazywać Pawła Sikorskiego na śmierć. Trzeba wszystko postawić na jedną kartę. Marta razem z Konradem i Karoliną muszą za wszelką cenę wydobyć Tomka z domu policji i ukryć go, wtedy Wiktor będzie mógł działać. Wiktor razem z Paweł otwierają skrytkę bankową. W środku są diamenty ale jest też coś jeszcze - płyta z plikiem filmowym. To dowód, że Kempiński współpracował z mafią przy przemycie diamentów. Wiktor i Paweł postanawiają za wszelką cenę wynieść bezpiecznie płytę z banku. To szansa dla Pawła na oczyszczenie się ze wszystkich zarzutów. Tymczasem Marta razem z Karoliną próbują dowiedzieć się, który z pilnujących Tomka policjantów współpracuje z Kempińskim. Niestety nie udaje im się to. W desperackiej akcji wywożą Tomka z domu korzystając z pomocy policjantki Anki. W końcu Tomek jest bezpieczny. Wiktor i Paweł mogą działać. Pawłowi udaje się wyjść z banku i ukryć w jednostce wojskowej przyjaciela. Wiktor decyduje się na niebezpieczny krok. Uruchamia alarm w banku. Uprzedzona o tym Karolina zjawia się w banku na czele sił interwencyjnych. Policjanci aresztujący Wiktora tak naprawdę mają go zabezpieczyć przed ludźmi Kempińskiego czekającymi pod bankiem. Klucz do skrytki z dowodem winy Kempińksiego trafia w ręce Karoliny. Marta i Tomek, razem z policjantką Anką ukrywają się w mieszkaniu Karoliny. Okazuje się, że to właśnie Anka jest "kretem" Kempińskiego.

2024.06.06 03:56:41
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.