Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEWCZYNA Z DOBREGO DOMU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1962
 • Premiera:
  1962. 12. 28
 • Gatunek:
  Komedia
 • Czarno-biały, 2649 m, 90 min
  Lokacje: Kraków.
  W czołówce pojawiają się tylko nazwiska: reżysera, scenarzysty i siedmiu aktorów grających role pierwszoplanowe.

Akcja filmu rozgrywa się późnym popołudniem, nocą i porankiem noworocznym w Krakowie i okolicach. W żartobliwej formie ukazane zostały dwa światy - "dobrych domów" i statecznych rencistów oraz młodzieży, prywatek, spontanicznych zabaw sylwestrowych. Rodzice Joanny "dziewczyny z dobrego domu" przygotowują huczne zaręczyny córki w Domu Pracy Twórczej pod Krakowem. Narzeczony - inżynier z Katowic - ma przybyć z jednej strony, a narzeczona z przeciwnej. Do spotkania na rozstajnych drogach nie dochodzi, gdyż Joanna postanawia wrócić do Krakowa, w czym pomaga jej kolega inżyniera Tadeusz Łokietek. Razem idą na jedną z licznych zabaw sylwestrowych. Inżynier rozpoczyna poszukiwania dziewczyny, ale robi to bez specjalnego przekonania. O pomoc zwraca się do swego kolegi Łokietka. Tadeusz obiecuje odnaleźć "zgubę", co pozwoli jemu i Joannie spokojnie bawić się na kilku noworocznych przyjęciach. Inżynier szukając narzeczonej na innych zabawach nie może się więc z nią spotkać. Nad ranem Tadeusz odprowadza Joannę do domu, a później odwozi inżyniera. Niedoszły narzeczony zasypia, gdy kolega ma zamiar coś mu wyznać.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:20:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl