Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GODZINA PĄSOWEJ RÓŻY

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1963
  • Premiera:
    1963. 04. 12
  • Gatunek:
    Komedia, Film kostiumowy, Film dla dzieci (młodzieży)
  • Czarno-biały, 2341 m, 78 min

    Lokacje: Warszawa (Pałac Kultury i Nauki, kolumna króla Zygmunta, kościół Świętej Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto, Pałac Sapiehów, Ogród Saski, kościół Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej, Park Łazienkowski), Łódź (pałac Scheiblera na Placu Zwycięstwa (obecne Muzeum Kinematografii)), Bałtyk, Międzyzdroje.

Film na kanwie książki "dla panienek" pióra Marii Kruger. Młodziutka dziewczyna, za sprawą prostego, acz tajemniczego zabiegu, przenosi się do epoki fin de siţcle'u, w lata osiemdziesiąte XIX w. Warszawa współczesna zmienia się w naszych oczach w miasto, jakie znamy z literatury. Jak czuje się nie zmieniająca współczesnego sposobu bycia dziewczyna, przeniesiona do miasta dorożek, powozów, długich sukien. Dziewczyna uważa wszystkich wkoło za skończonych dziwaków. Staroświeckie otoczenie traktuje zaś dziewczynę jak postrzeloną, może nawet chorą psychicznie. Anię cały ten świat początkowo bawi, potem zaczyna się przeciwko niemu buntować. Stopniowo jednak coraz bardziej się do niego przyzwyczaja, by wreszcie dostrzec wiele jego zalet. Gdy wróci do realnego świata drugiej połowy XX wieku, nie zapomni o "pąsowej róży" - symbolu romantyzmu tamtych lat.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GODZINA PĄSOWEJ RÓŻY
Powieść
AutorMaria Krüger

Nagrody
schowaj

  • 1963
    Wenecja (MFF dla Dzieci i Młodzieży)-Lew św. Marka
  • 1964
    Cannes (MFF dla Młodzieży)-Wyróżnienie Honorowe
2024.06.06 02:25:54
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.