Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JARZĘBINA CZERWONA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1969
 • Premiera:
  1970. 01. 17
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Czarno-biały, 3640 m, 127 min

  Lokacje: plaża w okolicach Kołobrzegu, Kołobrzeg (tzw. Czerwone Koszary przy ul. Jedności Narodowej), Okunica koło Stargardu, Szczecin (ul. Czarnieckiego - obok budynku Zachodnioporskiego Zakładu Przewozów Regionalnych), róg ul. Grodzkiej i Staromiejskiej, ul. Św. Jakuba (także w ruinach katedry pw. Św. Jakuba), teren nieistniejącego już Dworca Wrocławskiego, między ulicami Bytomską a Hryniewieckiego), Białogard (ulice: Staromiejska, Rycerska, Grottgera), okolice Rogowa gm. Trzebiatów, Złocieniec(ruiny zamku).

Epopeja wojenna ukazująca przebieg i znaczenie jednej z największych bitew regularnych oddziałów polskich w II wojnie światowej - walki I Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Walki o twierdzę Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Tytułowa "jarzębina" to kryptonim radiowy polskiej kompanii. Głównymi bohaterami są młody oficer Wiktor, żołnierz spod Lenino i jego zastępca chorąży Kręcki. Po śmierci dowódcy Wiktor obejmuje dowodzenie kompanią. Dla niego wojna oznacza wyzwolenie, ale również nastanie czasów sprawiedliwości społecznej. Kręcki chce jak najszybciej wrócić w rodzinne strony. Kapral Podarzyn marzy o kawałku własnej ziemi. Wiktor z trudem zrozumie sanitariuszkę Wandę, która opatruje rannego Niemca, widząc w nim nie tylko wroga, ale i człowieka... Trwają ciężkie walki zakończone zdobyciem desperacko bronionych przez hitlerowców koszar. Żołnierze polscy dochodzą do morza. Nie ma wśród nich chorążego Kręckiego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
FRONTOWE DROGI
Powieść
AutorWaldemar Kotowicz

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2023.01.18 01:40:34
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych