Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TERAZ JA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Premiera:
  2006. 07. 07
 • Barwny (negatyw: Kodak), 82 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się 22 września 2004.
  Lokacje: Łódź (okolice Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Wólczańskiej 202, Ośrodek Wypoczynkowo - Hotelowy "Prząśniczka" przy ul. Studenckiej 20/24), okolice Łodzi, Sulejów, Smardzewice, Tomaszów Mazowiecki (Groty Nagórzyckie).

Debiut fabularny Anny Jadowskiej, wcześniej współautorki zrealizowanego wraz z Ewą Stankiewicz offowego filmu "Dotknij mnie" oraz dramatu "Generał. Zamach na Gibraltarze" z roku 2009, który ma także swoją wersję serialową. "Teraz ja" zdobyło nagrodę w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roku 2005. To film o poszukiwaniu sensu życia i swojego miejsca na ziemi, podróż w głąb siebie, pytanie o siłę uczuć i wartość wzajemnych relacji w związku.

Bohaterka filmu, Hanka, jest młodą, ładną kobietą. Pewnego dnia nagle, bez wyraźnego powodu, porzuca swoje uporządkowane życie, dom i męża, Pawła. Być może sama dokładnie nie wie, dlaczego to robi. Nie zostawia ani słowa wyjaśnienia mężowi, zaskoczonemu jej zniknięciem. Wyrusza w podróż po Polsce autostopem, a tymczasem coraz bardziej zaniepokojony Paweł rozpytuje o nią sąsiadów i znajomych, szuka jej po całym mieście, a w końcu zgłasza policji jej zniknięcie.
Podczas samotnej wędrówki po kraju Hanka spotyka całą galerię postaci: śmiesznych, żałosnych, niespełnionych i nieszczęśliwych, stanowiących odbicie jej własnych problemów i wątpliwości, które nosi w sobie, przed którymi ucieka. Na jej drodze stają kolejno: młody mężczyzna, Marek, podający się za nauczyciela, a w rzeczywistości handlujący klapkami na bazarze, skłócone małżeństwo, które udaje, że jedzie na urlop, lecz rozstaje się na oczach Hanki parę minut później, prowincjonalny podrywacz Mirek, który zaprasza ją na dancing, nie bacząc, że jego towarzyszka, Małgosia, cierpi z zazdrości, dojrzała kobieta po przejściach, zgorzkniała i cyniczna, a wreszcie młody chłopak, który otwarcie przyznaje, że buzują w nim hormony i miałby wielką ochotę na szybki numerek z nieznajomą.
W tym czasie Paweł nadal błąka się po mieście w poszukiwaniu zaginionej żony: próbuje zrozumieć, dlaczego zniknęła, dokąd się udała. Szuka jej u koleżanki, ale Monika nie potrafi mu udzielić żadnych informacji. Wreszcie Hanka dzwoni do męża, ale nie rozmawia z nim bezpośrednio, lecz przez poznaną po drodze młodą dziewczynę. Umawia się z Pawłem na spotkanie. Nie dociera jednak na czas. Wieczorem policja zawiadamia Pawła o znalezieniu zwłok młodej kobiety i prosi o przyjazd do kostnicy w celu identyfikacji. Mężczyzna jedzie tam pełen obaw, z poczuciem, że w jakiś sposób przyczynił się do tej tragedii. Czy faktycznie znajdzie tam Hankę? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film
 • 2005
  Warszawa (Regionalne Targi Filmowe CentEast - Warsaw Screenings)-Nagroda Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej
  dla reżysera najlepszego filmu polskiego
2024.03.01 03:16:33
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.