Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MILION ZA LAURĘ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 06. 08
 • Gatunek:
  Komedia, Film muzyczny
 • Barwny, 2647 m, 92 min

  Lokacje: Korbielów, Jeleśnia, Kłodzko, Warszawa (Bazar Różyckiego), Kłodzko (budynek LO im. Bolesława Chrobrego, Aleja Wojska Polskiego 11). .

Bulak, handlarz ciuchami, wybiera się na wycieczkę do Włoch. Tuż przed wyjazdem kupuje walizkę, w której znajduje dziwną starą gitarę. Wrzuca instrument do domowej rupieciarni. Jednym z punktów wycieczki jest zwiedzanie muzeum instrumentów muzycznych. Bulak dostrzega w jednej z gablot identyczną gitarę. Przewodnik wyjaśnia, że jest to tylko kopia gitary wykonanej w XVII wieku - tytułowej Laury. Oryginał - wart teraz milion dolarów, wywieziony dwieście lat temu z Włoch przez żołnierzy napoleońskich - do dzisiaj nie został odnaleziony.
Pamiętając o zawartości walizki, Bulak pierwszym samolotem wraca do kraju. W domu dowiaduje się, że jego siostrzenica Marta wysłała gitarę swojemu chłopakowi, Romkowi, który wraz z zespołem wyjechał na festiwal w Bieszczady. Bulak natychmiast rusza w pościg. Romka poszukuje też asystent z telewizji, gdyż jego piosenki bardzo podobały się komisji szukającej młodych talentów. Korzystając z okazji i względów, jakimi darzy ją asystent, w Bieszczady jedzie też Marta. Po drodze i w Bieszczadach wszyscy przeżywają wiele niecodziennych przygód - m. in. spotkanie z niedźwiedziem. A poproszony przez listonosza Bulak przez dłuższy czas wozić będzie w swoim bagażniku wielką przesyłkę nie wiedząc, że jest to jego własna gitara.

W filmie wystąpili członkowie zespołu "No To Co", którzy zagrali muzyków z amatorskiego zespołu "Łobuzy". Stąd wiele tu piosenek - m. in. "Ballada", "Kawalerskie noce", "Tak daleko stąd do ciebie", "Czujna straż". Zdjęcia kręcono w Warszawie - na bazarze Różyckiego, w siedzibie telewizji na Woronicza oraz w okolicach Żywca. W głównej roli kobiecej wystąpiła 23 - letnia wówczas Irena Szewczyk, która zagrała już w "Czekam w Monte Carlo" i "Rzeczpospolitej babskiej". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2020.07.21 00:30:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency