Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOKRY SZMAL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1986. 03. 17
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 2401 m, 84 min

  Lokacje: Gdańsk (Yacht Club przy ul. Przełom, Stare Miasto z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, nastawnia PKP Gdańsk Południowy, przejazd kolejowy na ulicy Sandomierskiej), Gdynia (restauracja "Maxim" przy ul. Orłowskiej).

Wojtek Kunecki i jego kolega Antek biorą udział w regatach sędziowanych przez brata Wojtka - Marka.
Grupa ludzi wypłukuje nocą bursztyn z nadmorskiej plaży. Dwa worki odwożą gazikiem Wojtek i "Blondyn". Gdy na leśnej drodze zatrzymują się przy sfingowanym wypadku, dwaj napastnicy pozbawiają ich przytomności a także cennego ładunku. Następnego dnia niefortunni konwojenci dostają ostrą reprymendę od swego szefa, dyrektora prywatnej firmy - Tokarskiego. Wojtek, na którego padają podejrzenia o "przecieki", obiecuje odzyskać towar.
Na przyjęciu w jachtklubie Antek wini Marka za przegrane regaty, ten jednak nie zwraca na niego uwagi. Prosi brata, by odnalazł chłopaka o pseudonimie "Kozak".
Wieczorem Wojtek asekurowany przez dwóch członków szajki, "Małego" i "Blondyna", udaje się do sklepu Lasonia. Oferując dużą sumę pieniędzy, stara się sprowokować jubilera do ujawnienia surowca pochodzącego z nielegalnego rynku. Spostrzega odpadki po płukaniu bursztynu, a na tyłach warsztatu znajduje metalowy kolec, podobny do tych, jakie posłużyły do pułapki w lesie. W chwilę później zostaje ogłuszony i okradziony. Powracający do domu Marek znajduje zmasakrowanego brata i odwozi go do szpitala. Wojtek nie chce ujawnić sprawców pobicia. Jeden z członków szajki, "Bokser", w poszukiwaniu pieniędzy demoluje mieszkanie dziewczyny Wojtka, Agaty.
W szpitalu Marek dowiaduje się, że brata zabrał "ktoś z rodziny". Po powrocie do domu zaskakuje Wojtka i bezskutecznie stara się czegoś od niego dowiedzieć. Ukryty w sąsiednim pokoju "Bokser" ogłusza go i uprowadza Wojtka. Nadchodząca Agata spostrzega odjeżdżającą sprzed domu zieloną dacię.
Wojtek pokazuje "Bokserowi" i "Małemu" miejsce, w którym został zaatakowany.
W salonie gier Marek stara się zebrać informacje o "Kozaku". Idąc jego śladem, trafia do pracowni Lasonia, lecz pracownicy skrzętnie ukrywają przed nim obecność "Kozaka".
W restauracji "Lido" Marek naradza się z Antkiem i jego byłą przyjaciółką Ewą. Rezygnuje z zameldowania o wszystkim milicji w obawie przed uwikłaniem brata, którego postępowanie nie jest zgodne z prawem.
Tokarski dowiaduje się, że milicja poinformowana przez Lasonia zabrała sprzęt do wydobywania bursztynu. Decyduje się więc z nim rozprawić, jednak "Mały" i "Blondyn" zostają spłoszeni spod zakładu jubilera przez system alarmowy.
Ewa kontaktuje Marka z byłym milicjantem zwanym "Gumowe Ucho". Marek ustala sumę za wskazanie sprawcy porwania brata, po czym usiłuje pożyczyć pieniądze od Antka, a także - bezskutecznie - od ciotki Niny. Brakującą kwotę uzupełnia dolarami przysłanymi przez ojca i pierścionkiem po matce. "Ucho" wskazuje jednego z pracowników Tokarskiego. Siedząc go Marek dociera do szefa, który próbuje nakłonić przetrzymywanego na starej barce Wojtka do narysowania szkicu instalacji alarmowej w warsztacie Lasonia. Markowi nie udaje się dostać na barkę, a powracającego do samochodu zatrzymuje milicja pod zarzutem próby włamania do jubilera. Zwolniony rankiem, stara się odnaleźć barkę. Stacza walkę z "Bokserem", a wracającego do domu usiłuje przejechać kierowca zielonej dacii.
Marek znajduje nocleg w mieszkaniu Ewy. Rankiem w jachtklubie spotyka Antka, który towarzyszy mu w dalszych poszukiwaniach. Są świadkami sprzedaży przez "Kozaka" bursztynu paserowi.
Wojtkowi udaje się uwolnić.
Tokarski organizuje włamanie i podpalenie zakładu jubilera. Zauważeni podczas fotografowania napadu Marek i Antek muszą uciekać. Marek ściąga na siebie pościg. Szaleńcza jazda kończy się tragicznie: jego samochód zepchnięty przez wóz Tokarskiego wpada do portowego kanału.
Przez tłum gapiów przedziera się Wojtek. Skacze do wody. Ruchy Marka, bezskutecznie starającego się uwolnić z zatopionego samochodu, są coraz wolniejsze...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 07:04:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl