Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZERELMESFILM

 • Tytuł polski: FILM O MIŁOŚCI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Węgry
 • Rok produkcji:
  1970
 • Język:
  węgierski
 • Czarno-biały + Barwny, 123 min

Jancsi jedzie na kilka dni do Francji, aby spotkać się z Kati, swą pierwszą młodzieńczą miłością, której nie widział od dziesięciu lat. W pociągu, snuje wspomnienia o dziewczynie, obrazy przeszłości układają się w mozaikowy obraz ich życia. Najdawniejsze wypomnienia sięgają pierwszych dni wojny: oboje mają zaledwie po sześć lat, gdy rodzina Kati przyjmuje Jancsi do domu i zawiadamia go o śmierci ojca. Wspólnie z Kati spędza także lata szkolne, pełne naiwnego entuzjazmu i wspólnie doznają pierwszych zwątpień i rozczarowań. Szczególnie bolesnym doświadczeniem był dla nich sąd młodzieżowej organizacji i potępienie ich dziecięcej miłości. We wspomnieniach powracają kłótnie powodowane zazdrością i pierwszy prawdziwy pocałunek. Ale najczęściej powraca ostatnia rozmowa przeprowadzona z Kati w 1956 r., gdy powiedziała mu o wyjeździe. Jancsi spotyka się z Kati w małym miasteczku na południu Francji. Mają dla siebie tylko trzy dni, ale są szczęśliwi, i żałują każdej minuty jaką muszą dzielić z innymi. Wkrótce przychodzi moment ponownego rozstania. I znów pozostaną tylko wypomnienia, ale będą się one coraz bardziej zacierać aż w życiu ich zjawią się nowe uczucia, a ich dawne przekształca się w przyjaźń ...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Istvan Szabo
   
 • Scenariusz
  Istvan Szabo
   
 • Zdjęcia
  Jozsef Lorinc
   
 • Scenografia
  Tamás Vayer
   
 • Muzyka
  János Gonda
   
 • Obsada aktorska
  Judit Halasz
  Kati
  András Bálint
  Jancsi
  Edit Kelemen
   
  Andras Szamosfalvi
   
  Rita Bekes
  Klari
  Eva Berenyi
   
  Agnes
2017.02.11 06:48:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl