Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Włodzimierz Łoziński

Włodzimierz Łoziński - galeria

 
zwiń

 • 1911. 09. 26
  Data urodzenia
  Krynica
 • 1937
  Egzamin eksternistyczny
 • 1959. 05. 02
  Data śmierci
  Kałusz; ZSRR - Ukraina; pochowany na cmenatrzu zwanym Żydowskim

Właściwie: Włodzimierz Łohaza.
Aktor, dziennikarz. Występował m.in. w Teatrze Marii Malickiej i Teatrze Kameralnym w Warszawie. W latach 1937-38 redaktor pisma "X Muza". W roku 1943 więzień obozu Auschwitz, z którego został zwolniony po kilku miesiącach pobytu. Pod koniec 1943 wstąpił w szeregi ukraińskiej (był narodowości łemkowskiej) 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS. W połowie 1944 roku trafł do niewoli radzieckiej i kolejne lata (do połowy lat 50.) spędził w łagrach i więzieniach. Po uwolnieniu pozostał na terenie ZSRR, pod koniec życia starał się o prawo powrotu do Polski.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1939
  Film fabularny
  Obsada aktorska (górnik Walek)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Paweł, syn Mohortów)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Jaś, kuzyn Ani)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Wasyl, syn Prokopa)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Mietek, syn Mossakowskich)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Wasyl, syn Prokopa)
2021.05.13 01:19:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor