Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Janina Leitzkówna

 
zwiń

 • 1910. 04. 08
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1927
  Wykształcenie
  Szkoła Baletowa przy Teatrze Wielkim w Warszawie
 • 2000. 07. 24
  Data śmierci
  Queens; USA

Tancerka. W latach 1927-35 występowała w Teatrze Wielkim w Warszawie, z czasem stając się pierwszą solistką baletu. W 1935 zaangażowała się do Baletu Polskiego Feliksa Parnella. Z zespołem tym w 1936 wystąpiła na Olimpiadzie Tanecznej w Berlinie, gdzie Polacy otrzymali najwyższą nagrodę. W 1937 dołączyła do Baletu Warszawskiego J. Cieplińskiego. Po wybuchu wojny znalazła się w Rumunii, po wojnie pozostała na emigracji w USA.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (tancerka cygańska)
 • 1930
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach; informacja pochodzi z biogramu tancerki opublikowanego w 3 tomie "Słownika Biograficznego Teatru Polskiego")
2020.06.12 01:46:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego