Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zdzisława Życzkowska

Zdzisława Życzkowska - galeria

 
zwiń

 • 1895. 12. 20
  Data urodzenia
  Gidle k. Radomska
 • 1923
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Oddział Dramatyczny przy Konserwatorium Muzycznym w Warszawie
 • 1980. 10. 29
  Data śmierci
  Wołomin k. Warszawy; pochowana na Starych Powązkach w Warszawie

Aktorka. Przed wojną występowała przede wszystkim w Warszawie (często współpracowała z Leonem Schillerem) i Lwowie. Lata wojny spędziła we Lwowie, gdzie w latach 1939-41 i 1944-45 pracowała w Polskim Teatrze Dramatycznym. W 1945 została repatriowana do Katowic i przez dwa sezony występowała w Teatrze Śląskim. W latach 1947-49 występowała w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi, gdzie była także wykładowcą PWST. W 1949 przeniosła się do Teatru Polskiego w Warszawie. Ze sceną tą była związana do końca życia, z przerwą w latach 1956-58, kiedy występowała w Teatrze Narodowym. W 1971 przeszła na emeryturę. Była członkiem zasłużonym ZASP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.04.17 00:38:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl