Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Kordowski

Jerzy Kordowski

 

 • 1893. 11. 02
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1966. 05. 01
  Data śmierci
  Skolimów

W 1910 r. ukończył gimnazjum w Częstochowie, następnie pracował jako pisarz na Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. W 1914 ukończył Szkołę Aplikacyjną w Warszawie, następnie służył w wojsku rosyjskim. W 1917 r. zaangażował się do T. Polskiego w Mińsku Litewskim. W 1918 powrócił do Warszawy. Grał w wielu miastach Polski, m. in. w Wilnie, Toruniu, Poznaniu, Katowicach. Tuż przed wybuchem wojny był aktorem warszawskiego Teatru Letniego i Teatru Małego. W okresie II wojny światowej przebywał we Lwowie, gdzie grał w Polskim Teatrze Dramatycznym. Pracował również jako robotnik. W 1945 z zespołem teatru lwowskiego repatriował się do Katowic i w sez. 1945/46 grał w Teatrze Śląskim. Następnie grał w Krakowie, Bydgoszczy, a od sezonu 1948/49 do przejścia na emeryturę w 1964 r. pracował jako aktor i reżyser w Teatrze Polskim w Poznaniu. Ostatnie lata życia spędził w Domu Aktora w Skolimowie. Był cenionym aktorem, chwalonym za znakomity warsztat i kulturę sceniczną.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (członek komitetu lotu transatlantyckiego)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (kelner)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Konstanty, wożny w teatrze Miraż)
2021.05.15 02:02:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego