Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Lidia Skarżyńska

Również jako: Lidia Minticz-Skarżyńska, Lidia Minticz

 
zwiń

 • 1920. 01. 14
  Data urodzenia
  Zabierzów k. Krakowa
 • 1964
  Nagroda
  I Nagroda (wraz z Jerzym Skarżyńskim) za scenografię "Cichego Donu" w Starym Teatrze w Krakowie na III Festiwalu Sztuk Rosyjskich i Radzieckich w Katowicach
 • 1975
  Nagroda
  Artystyczna Miasta Krakowa (wraz z mężem)
 • 1977
  Nagroda
  Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za całokształt twórczości (wraz z mężem)
 • 1994. 07. 20
  Data śmierci
  Kraków; pochowana na cmentarzu Rakowickim

Malarka, scenograf, wykładowca ASP w Krakowie. Absolwentka krakowskiej ASP (studiowała w latach 1938-48 z przerwą w latach 1943-44). Równocześnie studiowała architekturę w Politechnice Krakowskiej i uczęszczała na zajęcia Instytutu Filmowego w Krakowie (do roku 1948). Pracowała przede wszystkim jako scenograf teatralny (wraz ze swym drugim mężem Jerzym Skarżyńskim). Współpracowała z największymi reżyserami na deskach m. in. Teatru Starego w Krakowie, a także za granicą. Od 1971 r. wykładowca (od 1987 r. kierownik) Podyplomowego Studium Scenografii Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej przy ASP. Członek ZPAP i ZASP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1957
  Warszawa (PFAnimowanych) Nagroda za opracowanie plastyczne

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.09.02 00:44:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor