Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Liliana Jankowska

 
zwiń

 • 1931. 03. 06
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1955
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
 • 1964
  Nagroda
  Wyróżnienie za scenografię do spektaklu "Sumienie" w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie na III Festiwalu Sztuk Rosyjskich i Radzieckich w Katowicach
 • 2022. 10. 10
  Data śmierci

Scenografka teatralna i telewizyjna. W latach 1971-79 była scenografką Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ponadto współpracowała z teatrami Białegostoku, Bielska-Białej, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gliwic, Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry, Kalisza, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Słupska, Sosnowca, Szczecina, Tarnowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry, z teatrami zagranicą (Belgrad, Rose) oraz z Teatrem Telewizji.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.10.18 03:13:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski