Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zbigniew Szczapiński

Zbigniew Szczapiński

 
zwiń

 • 1943. 07. 28
  Data urodzenia
  Ottendorf k. Drezna
 • 1964. 11. 07
  Debiut teatralny
 • 1967
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi
 • 1968
  Nagroda
  Nagroda SPATiF-u dla młodego twórcy za rolę tytułową w"Kordianie" na scenie kaliskiej; nagroda wręczona podczas VII Kaliskich Spotkań Teatralnych
 • 1994
  Nagroda
  "Złota Maska", nagroda łódzkich recenzentów za rolę w "Oknie na parlament" Cooneya w Teatrze Powszechnym w Łodzi (19.06)
 • 1996
  Nagroda
  nagroda wojewody łódzkiego
 • 1998
  Nagroda
  "Srebrny Pierścień", nagroda Wydziału Kultury i Sztuki UM w Łodzi

Aktor. Jako 15-latek trafił do studenckiego teatru "Pstrąg". Był aktorem teatrów w Kaliszu, Lublinie, Koszalinie Poznaniu, Szczecinie i Toruniu. W 1982 roku rozpoczął pracę w łódzkim Teatrze Powszechnym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.03.10 01:05:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency