Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Grywiczówna

 

 • 1909. 08. 09
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1986. 08. 29
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Właś. Irena Grywicz-Kopczyńska, 1v. Stankiewicz. W l. 1929-39 występowała w teatrach rewiowych i operetkowych w Warszawie, mi. in. Praskie Oko (sez. 1933/34), Wesoły Ul (1936), w sez. 1937/38 grała w Teatrze Miejskim w Bydgoszczy, w 1939 z zespołem operetkowych i operowych aktorów warszawskich pod kier. Tadeusza Wołowskiego grała m. in. w Kielcach. W czasie wojny, w Warszawie była kelnerką w kawiarni "U Elny Gistedt" przy Nowym Świecie, występowała w Teatrze Nowości. W l.1949-53 grała w Teatrze Węgierki w Białymstoku, od 1954 w Warszawie, w Teatrze Nowym, Operetce i Teatrze Ateneum.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (lekarka w klinice)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (kochanka Siennickiego; nie występuje w napisach)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (klientka w sklepie Okszy; nie występuje w napisach)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (mieszczka; nie występuje w napisach)
 • 1935
  Film fabularny
  Obsada aktorska (dawna kochanka hr. Boratyńskego; nie występuje w napisach)
 • 1935
  Film fabularny
  Obsada aktorska (pokojówka Ledy Montelli)
2020.05.20 03:26:37
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego