Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stefan Dękierowski

Stefan Dękierowski

 

 • 1893. 04. 16
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1975. 12. 21
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

Operator, producent, reżyser filmów oświatowych. Od roku 1916 pracował początkowo jako laborant, w wytwórni filmowej "Sfinks", gdzie nauczył się rzemiosła operatorskiego od swego kuzyna W. Korsak-Gołogowskiego. Współzałożyciel ośrodka produkcyjnego "Falanga". Po kilku latach firma dorobiła się własnego atelier i pod nazwą "Atelier i Laboratorium Falanga" działała do roku 1939. W "Falandze" realizowana była większość filmów drugiego dziesięciolecia Polski Niepodległej. Podczas okupacji nadal zarządzał "Falangą" (1940-42), biorąc jednocześnie udział w działalności konspiracyjnej. Od stycznia 1945 był organizatorem i dyrektorem Wytwórni Filmowej WP, potem organizatorem WFF (1947-50). Pod koniec lat 50-tych współpracował z Ośrodkiem Usług Filmowych jako reżyser filmów popularno-naukowych. W roku 1970 przeszedł na emeryturę. (Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf. 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Reżyseria
  schowaj

 • 1968
  PRODUKCJA ŁOŻYSK WAŁECZKOWYCH
  Film dokumentalny
  Reżyseria
 • 1963
  Film dokumentalny
  Reżyseria
 • Kierownictwo produkcji
  schowaj

 • 1938
  Film dokumentalny
  Kierownictwo produkcji
 • Zdjęcia
  schowaj

 • 1921
  Film fabularny
  Zdjęcia
2019.12.18 02:57:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl