Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Aniela Bogusławska

 
zwiń

 • 1874. 08. 24
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1892. 02. 29
  Debiut teatralny
  w teatrze lwowskim
 • 1931. 09. 19
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Właściwie: Aniela Dąbrowska.
Aktorka. Kształciła się w Klasie Dykcji i Deklamacji przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Uczennica J. Kotarbińskiego, w 1891 r. deklamowała na koncertach w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Grała początkowo we Lwowie, później została zaangażowana do warszawskiego Teatru Rozmaitości i występowała tam do 1924 r. W tymże roku weszła w skład Teatru Narodowego. W 1916 r. była sekretarzem Zrzeszenia Artystów T. Rozmaitości. 1 lutego 1925 r. obchodziła w lokalu ZASP jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Pisała poezje i sztuki dramatyczne.

Prawnuczka Wojciecha Bogusławskiego, żona aktora i reżysera Antoniego Bednarczyka.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.14 03:33:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych