Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Pelagia Relewicz-Ziembińska

Również jako: Pelagia Ziembińska

Pelagia Relewicz-Ziembińska - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1896. 10. 23
  Data urodzenia
  Poznań
 • 1972. 08. 12
  Data śmierci
  Poznań

Aktorka. Po ukończeniu szkoły średniej prywatne lekcje gry scenicznej pobierała u F. Rylla, K. Kopczyńskiego, M. Janowskiej. W 1913 r. zaangażowała się jako chórzystka do T. Polskiego w Poznaniu. W latach nastęnych grała już niewielkie role, a także śpiewała w operetkach. Grała m. in. w teatrach Poznania, Kalisza, Warszawy i Łodzi. Podczas wojny występowała wraz z mężem Włodzisławem Ziembińskim w barze "Znachor". Po Powstaniu Warszawskim znalazła się w Zakopanem i tam w 1945 r. grała w Teatrze Artystów. Następnie występowała (jako P. Ziembińska), w teatrach w Katowicach, Sosnowcu, Łodzi, Kaliszu, a od 1951 r. do przejścia na emeryturę w 1963 r. w Teatrach Dramatycznych w Poznaniu; także później grała dorywczo na scenach poznańskich. Występowała często w filmach i radiu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1968
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Pani Chomińska)
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Górska, żona dyrektora)
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka Marysi)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Zuzanna)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Nina, żona doktora Dobranieckiego)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (kobieta wynajmująca pokój Teresie)
 • 1937
  Film fabularny
  Obsada aktorska (hrabina Antonina Wirmicka, właścicielka "salonu")
2021.05.31 00:31:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency