Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Edward Miszczak

Edward Miszczak - galeria

 
zwiń

 • 1955. 03. 18
  Data urodzenia
  Jasło
 • 2007
  Nagroda
  "Super Wiktor" za całokształt osiągnięć
 • 2009
  Nagroda
  "Człowiek Mediów" w konkursie Media Trendy
 • 2014
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa"

Dziennikarz. Jeden z twórców radia RMF FM, gdzie pełnił m.in. funkcje dyrektora anteny i wiceprezesa zarządu radia. W latach 1997-2022 związany z telewizją TVN, od roku 1998 dyrektor programowy stacji, od roku 2012 członek zarządu TVN S.A. W latach 2014-2017 wiceprzewodniczący Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od roku 2023 dyrektor programowy Polsatu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2011
  Oulu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Muzycznych "Musixine") Nagroda Główna
 • 2009
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
  za "pionierskie przedstawienie fenomenu polskiej muzyki rockowej i uznanie jej roli w przeciwstawianiu się systemowi komunistycznemu"
2024.06.20 02:46:03
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.