Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Aneta Zagórska

Aneta Zagórska - galeria

 

 • 1973. 05. 25
  Data urodzenia
  Lelów

Producentka. Od 2003 roku prowadzi studio produkcji filmowej Barton Film w Krakowie, realizując jako producent lub producent wykonawczy filmowe projekty dokumentalne i fabularne. Z jej inicjatywy w roku 2015 został powołany Kraków Film Klaster - konglomerat produkcyjny Małopolski. Od początku działalności Klastra jest jego prezesem i producentem nadzorującym. W roku 2016 zainicjowała w regionie program Małopolskie Studio Debiutów, wspierające młodych twórców filmowych w realizacji profesjonalnego debiutu dokumentalnego lub fabularnego. Jest również pomysłodawczynią programu Kreatywna Małopolska (2016-2019), mającego na celu międzynarodową promocję małopolskiej branży filmowej. Obecnie realizuje program Filmowa Małopolska (2019-2022).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2022
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
 • 2022
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Nagroda Jury Studenckiego
  uzasadnienie jury: "Niebanalna historia z oryginalnym poczuciem humoru oraz skrupulatne dopracowanie techniczne, a także wysokie walory plastyczne, sprawiają że ta animacja wyróżnia się na tle pozostałych"
 • 2021
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Wyróżnienie Jury
  za "niezwykłe walory edukacyjne, uwrażliwienie na przyrodę i celebrowanie zaniedbanej tradycji polskiego filmu oświatowego"
 • 2021
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Documentary Award"
 • 2021
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda im. Macieja Szumowskiego
  za "poszerzenie pola wrażliwości społecznej o głębokie współistnienie z naturą oraz wydobycie znaczenia poezji i sztuki w budowaniu nowoczesnej świadomości ekologicznej"
 • 2021
  Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film dokumentalny
 • 2021
  Ann Arbor (Ann Arbor Polish Film Festival) Nagroda im. Ewy Pięty dla najlepszego filmu niefabularnego
 • 2020
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Nagroda Główna "Złoty Nurt - Wydarzenie Nurtu"
 • 2019
  Oaxaca (Oaxaca FilmFest) Nagroda dla najlepszego filmu filozoficznego (Aristotle)
 • 2019
  Lublin (Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet) Nagroda

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2023.03.19 01:56:44
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor