Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Jurgielewiczowa

 
zwiń

 • 1903. 01. 13
  Data urodzenia
  Działoszyn k/Wielunia
 • 1958
  Nagroda
  Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży
 • 2003. 05. 24
  Data śmierci
  Warszawa

Autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży. Wykładowca na Wolnej Wszechnicy Polskiej (1934-39), a w okresie okupacji - w tajnym nauczaniu uniwersyteckim. Więźniarka obozów hitlerowskich. Po wojnie wykładowczyni na Wydziale Pedagogicznym UW, redaktor w "Czytelniku" i kierownik literacki Teatru Nowej Warszawy.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Scenariusz
  schowaj

 • 1976
  Film fabularny
  Scenariusz
 • Słowa piosenek
  schowaj

 • 1971
  Film animowany
  Słowa piosenek

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1976
  Film fabularny
  Autor - INNA?
 • 1971
  Film animowany
  Autor - Opowiadanie Ireny Jurgielewiczowej

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1977
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego Brązowe; 5 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (16-19.04)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.01.22 00:49:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych