Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Henryk Ładosz

Henryk Ładosz
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1902. 10. 18
  Data urodzenia
  Wrotnów k. Małkini
 • 1926
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Oddział Dramatyczny przy Konserwatorium Muzycznym w Warszawie
 • 1967
  Odznaczenie
  Odznaka 1000-lecia Państwa Polskiego
 • 1979. 10. 16
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Aktor, recytator, reżyser teatralny. Specjalizował się w teatrze dziecięcym, recytacji i prowadzeniu konferansjerki. Od 1927 stale współpracował z Polskim Radiem, w 1945 był dyrektorem audycji artystycznych w Warszawie. Przed wojną był aktorem i reżyserem w warszawskich teatrach dla dzieci. W czasie wojny działał w komunistycznym ruchu konspiracyjnym. Po wojnie był radnym Warszawy, kierownikiem Wydziału Kultury i Sztuki, w latach 1948-52 wicedyrektorem Szkoły Dramatycznej Teatru Lalek. Jednocześnie kontynuował działalność estradową w całej Polsce.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1956
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • Współpraca
  schowaj

 • 1935
  Film dokumentalny
  Współpraca
2020.03.12 01:16:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl