Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Roman Gutek

Roman Gutek

 
zwiń

 • 1958. 06. 07
  Data urodzenia
 • 2015
  Nagroda
  Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC)

Działacz kulturalny, dystrybutor filmowy, producent. Twórca i do roku 1992 pierwszy dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Właściciel firmy dystrybucyjnej Gutek Film i warszawskiego kina "Muranów. W latach 1995-2000 dyrektor programowy Festiwalu Filmowego i Artystycznego "Lato Filmów" w Kazimierzu Dolnym. Od roku 2001 organizator festiwalu "Nowe Horyzonty" odbywającego się obecnie we Wrocławiu. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2015
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja
  w kategorii: Najlepszy film
 • 2014
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bursztynowe Lwy
 • 2014
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
 • 2013
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.12.16 01:03:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski